AFormanickis      Šoreiz jau tradicionālās peldēšanas sacensības “Pirmie starti”, kas norisinājās 2017.gada 3.martā Ilūkstes novada Sporta skolas Sporta centrā, kluva par starptautiskajām, jo kopā ar Daugavpils BJSS, PK “Spars- MK” un Edītes Dedeles audzēkņiem, pirmo reizi uz tām bija ieradušies ciemiņi no Visaginas (Lietuva).

      Patīkami, ka Ilūkste pulcēja ap 70 jauniesācējiem, kur tie varēja parādīt savas pirmās iemaņas vecākiem, izvēloties sev piemērotas 3 distances, un jau iegūt pirmo pieredzi startos. Līdzjūtēji varēja vērot vairākus sīvos cīņas mirkļus, kas pamatīgi uzkarsēja emocijas.

      Kā labākos gribas atzīmēt šādus peldētājus:

      1) no interešu izglītības peldēšanas pulciņa “Wahoo” audzēkņiem:

      Smilgins Alens (2010), kuram nebija viņa gadā dzimušo konkurentu un bija jācīnās ar gadu vecākiem peldētājiem, bet kurš spēja izcīnīt divas pirmās vietas distancēs 25m br/st un uz muguras, un 2.vietu, zaudējot tikai jau pieredzējušākajam peldētājam Damiram Grigorjevam (INSS, 2009).

       Jaseviča Ance Annija (2009), kura ieguva divas 2.vietas, 25m distancē kraula uz muguras un br/st, cīnoties starp lietuvietēm, un 3.vietu 2006.gada un jaunāko meiteņu konkurencē 25m tauriņstilā.

       Formanicki Alekseju (2000), kurš cīnījas starp daugavpiliešiem, un visās distancēs parādīja sevi kā īstu cīnītāju, uzlabojot savus personiskos rezultātus. Visos peldējumos (100m komplekss; 50m brass, br/st ) Aleksejs sasniedza IV sporta klasi. 50m br/st distancē viņam pietrūka mazāk par sekundi līdz III sporta klasei (rez. 34:01!).

       Ķīse Katrīna arī 50m br/st (rez.40:26) bija tuvāk III sporta klases līmenim, taču vēl paliek pie IV, kā arī 50m brasā un 50m distancē uz muguras.

       2) no Sporta skolas mācību treniņu grupu audzēkņiem:

       Radzevičš Vitālijs (2009), kurš vienīgais no šīs grupas mācēja parādīt savas iemaņas visos peldēšanas veidos (četros), un ieguva pirmās vietas, izņemot tikai 50m br/st distancē, kur zaudēja mazāk par sekundi savam konkurentam no PK “Spars-MK”, kurš bij galvas tiesu par viņu garāks. Gribas atzīmēt, šī jaunā peldētāja kvalitatīvu un skaistu peldējumu ar augstiem-konkurentspējīgiem rezultātiem, 50 m br/st 48:88, krauls uz muguras 49:32!

       Pacentās arī Krapāns Daniels (2005), kurš ieguva divas 1.vietas distancēs 50 m uz muguras, un br/st. Br/st distanci nopeldēja ar jauku rez. 36:95. Tauriņstilā zaudējot finišu, pieskāriena attālumā, savam konkurentam no sporta skolas Kristapam Multiņam (3.vieta-IV s.kl. 50m br/st).

        Iepriecināja arī Gerasimova Elīna (2006), kura stabili kāpina savus rezultātus no vienām sacensībām līdz nākamām augošā secībā, iegūstot VISAS 1.vietas (50m brass, uz muguras; 100m komplekss) IV sporta klases līmenī.

        Savus rezultātus arī uzlaboja Katrīna Baltmane, Ksenija Baranovska u.c., arī Alberta Zeltiņa šoreiz spēja distancē 50m uz muguras sasniegt IV sporta klasi.

         Kopsavilkumā atzīmēšu, ka sacensību noslēgumā, svinīgā atmosfērā 8 peldētājiem: E.Gerasimovai, A.Zeltiņai, K.Baltmanei, K.Baranovskai, A.Rodionovai, K.Ķīsei, D.Krapānam, A.Formanickim tika pasniegtas Ilūkstes Novada Sporta skolas IV sporta klases apliecības.

Ilūkstes novada Sporta skolas peldēšanas trenere

Sņežana Bondere

ASmilgins

DKrapans

Gerasimova Kise

Radzevics

Radzevics 2vieta

Rodionova Baranovska