IMG 20171102 195238       Jau trešo gadu pēc kārtas Sēlijas novada jaunieši iesaistās Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņas sacensībās, kas ilgst veselus 9 mēnešus, ietverot 8 sacensību posmus. Devītais posms ir noslēdzošais, un tajā tiek paziņoti sacensību rezultāti. Sacensību norises vietas ir Sēlijas novada pašvaldību un sadarbības novadu teritorijas: Aknīste, Ilūkste, Jaunjelgava, Jēkabpils novads, Krustpils, Nereta, Sala un Viesīte.

       Šogad, tāpat kā pagājšgad, sacensības norisinājās no marta līdz novembrim un pēdējā sacensību posma aktivitātes tika rīkotas Jaunjelgavas pārstāvju organizētajā pasākumā „Latvijas karavīrs laikmetu griežos”.

2. novembra pēcpusdienā uz Jaunjelgavas vidusskolu skolotāju Zinaīdas Ķederes un Aļonas Romanovas vadībā devās 15 novada jaunieši no Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas, Ilūkstes 1. vidusskolas un Eglaines pamatskolas.

Vispirms jaunieši tika pacienāti ar sātīgām vakariņām, tad visi sanāca lielajā skolas sporta zālē un pēc savas izvēles sadalījās 16 jauktās sadarbības grupās, izdomājot nosaukumu, noformējot karogu un izvēloties trāpīgu saukli, lai piedalītos 21 „radošajā stacijā”. Sacensībās uzvarēja komanda „Vilki”, kurā ietilpa arī trīs pārstāvji no Ilūkstes 1. vidusskolas. Savukārt 3. novembrī jauktajām komandām bija jāpiedalās arī orientēšanās sacensībās, kas ilga aptuveni trīs stundas. Dalībniekiem bija jāatrod vairāk nekā 11 kontrolpunkti un jāsaliek četras kultūrvēsturisko objektu puzles.

Pēc sātīgajām karavīru lauku virtuves pusdienām Jaunjelgavas Vecpilsētas parkā bija apskatāma Nacionālo bruņoto spēku (NBS) ieroču un ekipējuma izstāde, NBS štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri demonstrēja defilē programmu. Vēlāk Jaunjelgavas kultūras namā notika svinīgais pasākums, kura laikā norisinājās diskusijas ar biedrības „Latvijas ģenerāļu klubs” pārstāvjiem un sarunas ar karavīriem par viņu ikdienu starptautiskajās operācijās. Tika apbalvoti pasākuma projektu konkursa „Dzimis Sēlijā. Sēlijas novadu patriotiem pa pēdām”, orientēšanās sacensību, kā arī „Latvijas ģenerāļu kluba” rīkotās Sēlijas novada ceļojošā kausa izcīņas uzvarētāji, par kuriem jau otro gadu pēc kārtas kļuva Ilūkstes novada jaunieši.

Pasākumu kultūras namā turpināja Jaunjelgavas novada bērnu un jauniešu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu svētku koncerts „Būt laimīgam Sēlijā…”. Pasākuma nobeigumā, patriotiski noskaņoti, pacilātā atmosfērā jaunieši devās svinīgajā lāpu gājienā uz Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem izveidoto piemiņas vietu Daugavas malā, kur tika atklāta stēla, pie kuras kopā ar dažādu organizāciju pārstāvjiem jaunieši nolika ziedus un stādīja bērzus. Pēc tam visi mielojās ar karavīru lauku virtuves garšīgajām vakariņām, lai vēlā vakara stundā, spēcināti un jaunu iespaidu piepildīti, dotos mājupceļā.

Jau nākamā gada martā sāksies Latvijas Ģenerāļu kluba ceļojošā kausa izcīņas nākamo sacensību pirmais posms. Veiksmi mums visiem arī turpmāk!

Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas

12. klases skolniece

Annemarija Jelinska

IMG 20171102 221844

IMG 20171103 163048

IMG 20171103 164312

 jelg2

jelg4