TITULBILDE       Novembris ir īpašs mēnesis mūsu Latvijas vēsturē, vienā no tumšākajiem rudens mēnešiem pasaules kartē iemirdzējās spoža zvaigzne – Latvija. Bebrenes vizpārizglītojošajā un profesionālajā vidusskolā par noturīgu tradīciju ir kļuvis novembris kā patriotisma mēnesis, kad tiek pārlapotas vēstures lappuses, godinātas mūsu senču tradīcijas un jaunieši tiek mudināti pārdomāt mūsdienu aktualitātes.

IMG 3743    8. oktobris atnāca ar zeltainām lapām, ar salnām spītējošiem miķelīšiem, ar pārliecību, ka skolotājs kā burvis rada burvestības – piepilda audzēkņu sapņus un ieceres, palīdz atrast dzīvē īsto ceļu. 12. L klases audzēkņi šajā dienā vēlējās novadīt stundu skolotājiem.

20160930 131746       Miķeļdiena ir laiks, kad rudens diena un nakts ir vienādā garumā. Visa raža ir novākta. Rudeni vēl dēvē par bagātāko gadalaiku. Uz skolu skolēni atnesa dažādas rudens veltes: augļus, dārzeņus, zīles, kastaņus. No dārza veltēm skolas priekšpusē izveidojām Miķeļdienas ziedu.

DSC03203        Vasaras siltajiem saules stariem un rudens vēsajam dzestrumam mijoties, 16. septembrī Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas skolēni kopā ar skolotāju Aiju Rubļevsku piedalījās ikgadējās Dzejas dienās Tadenavā. Raiņa un Aspazijas muzeja vadītāja Zanda Rozenberga pastāstīja par atjaunoto muzeju un iepazīstināja ar mūsdienīgo ekspozīciju.

DSC03145       Laikā, kad rudens iekrāso koku lapas sarkanīgos toņos, bet saulīte turpina sildīt gan sirdis, gan prātus, Bebrenes vispārizglītojošajā un profesionālajā vidusskolā notika Dzejas dienu pasākums. Šā gada Dzejas dienu moto bija Iesien dzeju lakatiņā”, jo tās bija veltītas Knuta Skujenieka 80 gadu jubilejai.

DSC 2143        Kad nebēdnis septembris mūsos raugās ar dzirkstošajām dāliju acīm, liek ieklausīties krītošo zīļu aicinājumā un iesviež rūgteno pīlādžu sauju, prāts nu nemaz nedomā par skolas solu. Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas skolēni dodas iepazīt vietu, kurā mācās, atpūšas, gūst dzīves pieredzi, – Bebreni.

DSC 2027      Kad rītos zirnekļa tīmeklītis zāles stiebrā auklē rasas lāsīti un kļavu lapas Bebrenes vecajā parkā sāk zīmēt krāsainus rakstus, klāt ir rudens.

      Jau tradicionāli pie Bebrenes Brīvības pieminekļa veidojas Ziedu ceļš, skolas bērni meklē somas, vecāki saprot, ka bezrūpīgā vasara nu ir galā – klāt jaunais mācību gads.

DSC 2051       Ieraugot zirnekļu tīklus un kādu gaisā virpuļojušu dzeltenu lapu, ir skaidrs, ka vasara ir paskrējusi ļoti ātri. Kādam tā bija par karstu, citam saulītes pietrūka, kādam par garu, citam par īsu. Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas kolektīvam vasara bija piepildīta ar darbīgām radošām aktivitātēm, ar jaunas pieredzes gūšanu un dalīšanos ar savu pieredzi.

Edienu noformesana     Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola aicina apgūt profesionālās pilnveides izglītības programmu „Ēdienu noformēšana un galdu klājumi” (viesību galdu klāšanas pamati; floristikas pamati galdu klājumos; dekoratīvā augļu un dārzeņu griešana („karvigs”); konditorejas izstrādājumu noformēšana).

aitu anatomija    Pirmā interesentu grupa ir beigusi profesionālās pilnveides kursus Veterinārijas pamati aitu ganāmpulkā”. Kursos zināšanas ieguva aitkopji no Ilūkstes, Jēkabpils, Salas, Aizkraukles, Ludzas un Līgatnes novadiem. Kursu norises laikā izveidojās bagātīgs mācību materiāls, aitu fermu apmeklējumu laikā iegūta praktiska pieredze, bet savstarpējo diskusiju laikā iegūtas vērtīgas atziņas.

mac gada noslegums       Kad gaisā lido pieneņpūkas un reibina maijpuķīšu smarža, ir pienācis pēdējais skolas gada mēnesis. Mūsu skolā tas bija īpaši aktīvs.

DSC 5210    28. maijā mēs, Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas 11. klases skolēni, devāmies uz Jūrmalu, lai piedalītos ZZ čempionāta finālā – festivālā. Diena bija ļoti saulaina un silta. Festivāla atklāšanā runāja Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis, veselības ministrs Guntis Belēvičs un Huawei pārstāvis no Japānas.

20160526 091959 HDR   Kad e-klases žurnālā visos mācību priekšmetos bija nopelnīti vērtējumi, Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 5. un 6. klases skolēni devās ārpus skolas, lai iepazītu savu dzimto novadu, aktīvi atpūstos un saliedētu kolektīvu.

IMG 2308      28. maijā Ludzā norisinājās deju festivāls „Latvju bērni danci veda". Festivālā piedalījās 4727 dejotāji, 249 kolektīvi no 6 pilsētām un 32 novadiem. Mēs, Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 1.-4. klašu deju kolektīva „Dzirkstelīte” dejotāji kopā ar Subates pamatskolas 1.-4. klašu dejotājiem, piedalījāmies ar savu koncertprogrammu „Nāc pulkā!" gan ielu koncertos, gan Kārsavas estrādē, gan Ludzā pie Tautas nama.

DSC01633    20. maijā Bebrenes pagasta bibliotēkas Bērnu žūrijas eksperti devās ekskursijā uz Pilskalnes Siguldiņu. Ekskursijā piedalījās Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas 1.-5. klašu skolēni. Siguldiņā bērnus sagaidīja pārsteigums – Muzikālā taka. Takas sākumā mūs sagaidīja Mežamāte un mūsu skolas skolēns Ilmārs Mežaraups ar muzikālu priekšnesumu.

IMG 2167     26. maijā Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas sākumskolas skolēni devās ekskursijā uz Aglonas novadu. Kā pirmo apskates objektu skolēni aplūkoja Aglonas baziliku – vienu no nozīmīgākajiem reliģijas centriem Latvijā.

IMG 2097    20. maijā  Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 1.-4. klašu skolēni kopā ar klases audzinātājām apmeklēja Sprīdīša taku dabas liegumā „Pilskalnes Siguldiņa”.

IMG 2016    Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības 151. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicināja 17. maijā nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā. Atsaucoties šim aicinājumam, Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas 1.-4. klašu skolēni ar klases audzinātājām apciemoja ugunsdzēsējus Ilūkstes postenī.

IMG 1840 6. maijā Ilūkstes Sadraudzības vidusskolā norisinājās Māmiņas dienai veltīts koncerts, kas priecēja mūsu mīļās māmiņas un vecmāmiņas. Svētku koncertu atklāja skolas direktore Alite Kudiņa.

IMG 1818     Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā 3. maijā, atbalstot Latvijas Kultūras ministrijas aicinājumu iedibināt un stiprināt tradīciju cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, dzimtas, draugu, konkrēta kolektīva, kaimiņu lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt, Ilūkstes Sadraudzības vidusskolā pie balti klāta galda ar visgaršīgākajiem našķiem, pulcējās sākumskolas izglītojamie.