Ziem tirdz     Visu decembri Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrā ir apskatāma floristikas un rokdarbu izstāde - tirdziņš „Baltie Ziemassvētki nāk!”

IMG 0912       9. decembrī Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrā pulcējās novada skolu jaunie floristi, lai parādītu paveikto, gatavojot Ziemassvētku rotājumus konkursā „Čiekurs – egles dēls”. Jaunie floristi ar saviem darbiem uzbūra īstu Ziemassvētku noskaņu, pārsteidzot žūriju ar izdomu un interesantiem darbiņiem no čiekuriem.

15170972 139939816483473 7175998734402468675 n       Novembra izskaņā Daugavpils Olimpiskajā centrā notika hip-hop deju stila sacensības „Show me your style”. „Show me your style” – tā ir jauna deju sacensību sesija Latvijā, bet šajā reizē – pirmais pasākums mūsu reģiona jauniešiem.

Jaunie floristi       9. decembrī plkst. 10.00 Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra zālē notiks konkurss novada jaunajiem floristiem „Čiekurs – egles dēls”. Pieteikšanās līdz 3. decembrim pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu, pārstāvēto skolu un izvēlēto konkursa darba nosaukumu.

Tiksanas rakstnieku        31. oktobrī plkst. 14.00 Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrā notiks tikšanās ar rakstniekiem Andru Neiburgu un Paulu Bankovski.

foto ilukste     Gaidot Latvijas simtgadi, Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra muzejs „Sēļu istaba” aicina veidot fotoalbumu „Ilūkste 100 gados: no 1918. līdz 2018. gadam”. Daudziem mājās tiek glabātas fotogrāfijas, kurās iemūžinātas liecības par mūsu novadu, Ilūkstes pilsētu, cilvēkiem, vēsturiskiem notikumiem, – aicinām iesūtīt tās mums.

Zirni gaida       Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrs aicina bērnus (1.-3. klases skolēnus), kam patīk dziedāt, piedalīties konkursos un uzstāties koncertos, pievienoties vokālajai grupai „Zirņi”. Pirmā tikšanās – 27. septembrī plkst. 15.00 Bērnu un jauniešu centra zālē.

IMG 0695         8. septembrī, Fizioterapijas dienā, visi tika aicināti uz bezmaksas vingrošanas nodarbību Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra ābeļdārzā. Bija sanākuši dažādu vecumu un fiziskās sagatavotības cilvēki: gan jaunieši, gan mammas ar bērniem, gan sportiskie pensionāri. Āra vingrošanas idejas autore un nodarbības vadītāja Jurgita ar prieku dalījās zināšanās par vingrošanas nozīmi un veselīgu dzīvesveidu.

IMG 0599     1. septembrī Bērnu un jauniešu centra dārzā notika Zinību dienas pasākums „Krāsainie zīmuļi”. Galvenie svētku gaviļnieki bija pirmklasnieki, kuriem šī bija pirmā skolas diena. Viņiem par godu darbojās piepūšamās atrakcijas, dažādas radošas darbnīcas, skaistas foto vietiņas.

1 septembris 2016     1. septembrī no plkst. 11.00 līdz 13.00 Bērnu un jauniešu centra dārzā norisināsies Zinību dienas ballīte pirmklasniekiem „Krāsainie zīmuļi”. Plkst. 11.00 notiks pirmklasnieku somu parāde, vēlāk – disenīte un citi vasaras prieki. Būs piepūšamās atrakcijas un svētku kliņģeris. Nāc pats un ņem līdzi draugus!   

DSC07993        Jēkabpilī notika Latvijas čempionāts junioriem (U-20grupa) un jauniešiem (U-18grupa). Veiksmīgi nostartēja Ilūkstes novada vieglatlēti, izcīnot 3 medaļas.

ZIRNI SIMPATIJA       Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra popgrupa „Zirņi” (Dana Viviāna Cirse, Luīze Vizule, Diāna Purvinska, Evelīna Rusecka un Elīza Repkova) 12. jūnijā piedalījās Latvijas bērnu un jauniešu solistu un popgrupu festivālā „POPFESTJŪRMALA VII”.

 IMG 5736       No 6. līdz 17. jūnijam  Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrā darbosies radošās darbnīcas „Ziņkārīgā vārna”. Bērni laikā no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00 darbosies dažādās nodarbībās, spēlēs spēles, sportos, atpūtīsies un baudīs vasaras brīvlaiku. Plkst. 13.00 – siltas pusdienas Ilūkstes pirmsskolas iestādē „Zvaniņš”.

 IMG 0013   Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra folkloras kopa „Zīle” (vadītāja Daina Paukšte) saņēma pašvaldības balvu par iegūto 1. pakāpes diplomu Sēlijas novada folkloras konkursā. Balvā tika pasniegts ceļojums pa novadu. Šo balvu „Zīle” ar prieku realizēja, 31. maijā dodoties ekskursijā pa Ilūkstes novadu.

IMG 0009    21. un 22. maijā Saldū notika 32. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku”. Nacionālais sarīkojums kopā pulcēja 1431 dalībnieku no 88 folkloras kopām no visiem Latvijas novadiem. Divu dienu garumā notika koncerti, sadancošanās, sadziedāšanās, stāstu stāstīšana un kultūrvides iepazīšana interaktīvās darbnīcās.

untitled 0021     Ilūkstes novada vieglatlētes Krista Rutkupa un Oksana Vasiļjeva sasniedza labus rezultātus, startējot starptautiskās un republikas sacensībās Ogrē, Valmierā un Tallinā.

IMG 9904   6. maijā Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrā sanāca kopā muzicējošie, dziedošie un tautasdziesmu mīlošie ilūkstieši, lai tiktos ar Zviedru folkmūziku spēlējošo grupu „Trio Blackcurrant” no Stokholmas.

IMG 9851     8. maija saulainā pēcpusdienā savas māmiņas un vecmāmiņas Mātes dienā sveica Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra audzēkņi.

Jau tradicionāli Māmiņu dienas koncerts Ilūkstē simboliski ir kļuvis arī par Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības un pulciņu kolektīvu atskaites un izvērtējuma koncertu.

 

 DSC7928     21. aprīlī Jēkabpils novada Salas pagasta Sēlijā notika Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu Sēlijas novada reģionālais sarīkojums „Es gan zinu, kā vajag manam labam kumeļam”, ko rīko Valsts izglītības satura centrs. Šogad sarīkojumu gada tēma ir „Zirgi un zirgošanās”, ko kopas atspoguļo savos priekšnesumos.

DSC 1892   16. aprīlī notika Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo ansambļu un popgrupu festivāla - konkursa „No baroka līdz rokam” finālkonkurss Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā.