pamatskola      Ziemassvētki ir labo darbu laiks. Tas ir laiks, kad katrs var iepriecināt savus tuvos un mīļos cilvēkus. Arī Eglaines pamatskolā norisinājās vairāki Ziemassvētku pasākumi. Nedēļu pirms Ziemassvētkiem skolas 2. stāvā varēja apskatīt rokdarbu un zīmējumu izstādi „Sniegpārslu virpulī”.

1      Eglaines pamatskolā no 11. līdz 18. novembrim noritēja „Patriotu nedēļa”. Šīs nedēļas laikā mūsu skolā tika organizēti vairāki pasākumi. Notika tematiskās klašu stundas par godu mūsu dzimtenei Latvijai.

dabaszinibu konkurss     Eglaines pamatskolas skolēni oktobrī aktīvi iesaistījās Labo darbu nedēļas” aktivitātēs un aizvadīja Karjeras nedēļu”.

IMG 0854       Katru gadu 26. septembrī Eiropas Savienības dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu, kad tiek pievērsta īpaša uzmanība Eiropas valodām, valodu daudzveidībai un to apguvei. Gaidot 2016. gada Eiropas Valodu dienu, Eglaines pamatskolas 6. un 8. klases skolēni iesaistījās eTwinning projektos.

DSC00136     20. maijā Ilūkstes 1. vidusskolas 7.b un 8. klase kopā ar Eglaines pamatskolas 7.-9. klašu skolēniem devās izglītojošā ekskursijā uz Rīgu. Ekskursiju varēja īstenot, jo piedalījāmies ekskursiju projektu konkursā Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”, kuru šī gada martā izsludināja Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs un nodibinājums Vītolu fonds”.

P1010030      21. maijā Eglaines kultūras namā notika tematisks pasākums „Pavasara spēkā”. Pasākuma laikā skanēja dzeja un dziesmas, tika runāts, stāstīts, rādīts un dziedāts par skaisto mums apkārt.

DSC00110    Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 26. gadadienai 4. maijā dažādās Latvijas vietās notiks Baltā galdauta svētki. Eglaines pamatskolas skolēni un skolotāji svētkus svinēja jau 3. maijā.

original (1)     Ilūkstes novada skolu „Mākslas ideju tirdziņš” norisinās jau trešo gadu. Katru gadu tas viesojas kādā no novada skolām. 24. martā Lieldienu noskaņās ciemiņus uzņēma Eglaines pamatskola. No katras novada skolas piedalījās 2 skolēni (6.-8. kl. grupa) un vizuālās mākslas skolotāji.

DSCN2110     21. un 24. martā Eglaines pamatskolas 5.-9. klašu skolēni Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra muzejā apmeklēja Okupācijas muzeja ceļojošo izstādi „Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai”.

P1010166    29. marta pēcpusdienā Eglaines pamatskolas sākumskolas skolēni sapulcējās, lai piedalītos Lieldienu konkursā. Konkursā skolēnus sagaidīja ne tikai dažāda veida uzdevumi, bet arī daži Lieldienu Zaķa pārsteigumi.

DSCN2033Viena no izcilākajām lappusēm Latvijas tautas jaunāko laiku vēsturē ierakstīta 1991. gada janvārī – barikāžu laikā, kad pieminam bojāgājušos un atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību.

Eglaines pamatskolā no 18. līdz 22. janvārim tika organizēti dažādi pasākumi.

IMG 0137    12. janvārī Latvijas mūzikas un kultūras dzīvē tika svinēti svētki – Maestro Raimonda Paula skaistā jubileja. Mēs patiesi varam lepoties, ka mūsu Latvijai ir savs ģēnijs – izcilākais populāras mūzikas komponists un pianists Raimonds Pauls. Pauls no strādnieka dēla kļuvis ne tikai par ministru, bet arī par vienu no slavenākajiem latviešiem sava valstī un tālu aiz tās robežām.

foto 1        Eglaines pamatskolas vecāku padomes pārstāvji A. Matule un K. Sutiņa-Zutiņa organizēja akciju „Esi redzams”. Pasākuma laikā tika pārrunāti dažādi ar ceļu satiksmes drošību saistīti jautājumi. Skolēniem bija sarūpētas dāvanas – atstarotāji, bet pirmsskolai un 1. klases skolēniem – atstarojošās vestes. Akcijas ietvaros skolā viesojās kinoloģe Jeļena Gareviča-Jureviča ar suni Daku, par ko bērniem bija īpašs prieks.

Aspazijas konkurss   2015. gads ir Aspazijas un Raiņa  gads, jo abiem dižajiem dzejniekiem  šogad  svinējām  150. dzimšanas dienu.Latviešu  valodas  un  literatūras  skolotāju  asociācija (LVLSA) izsludināja  konkursu, kurā  varēja  piedalīties 4.-12. klašu  skolēni.  Mūsu  skolas  7. klases  skolniece Diāna Žuromska, skolotājas  Lāsmas  Šeršņovas  mudināta, arī  piedalījās šajā  konkursā.  Diānai  vajadzēja uzrakstīt apsveikumu dzejniecei dzimšanas dienā, tematiski papildinot to ar zīmējumu.

original  Mēs, Eglaines pamatskolas skolēnu pašpārvalde, iesaistījāmies akcijā „Simtozolu meži simtgadu Latvijai” ar mērķi  veidot ozolu birzis savā pagastā. Tāpēc 30. oktobrī kopā ar Ilūkstes 1. vidusskolas 8. klases skolēniem un klases audzinātāju devāmies uz Rugāju novada vidusskolu, kur notika akcijas atklāšanas pasākums. Svinīgajā pasākumā noklausījāmies Latvijas valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Latvijas dabas fonda direktora Jāņa Rozīša apsveikuma vēstules, kurās tika pausta pateicība akcijas organizatoriem un dalībniekiem.

tiksanas jurijs zigajevs    12. novembrī Eglaines pamatskolā viesojās Jurijs Žigajevs – futbola kluba „Ventspils” futbolists, malējais pussargs.

    29 gadus vecais Jurijs Žigajevs ir viens no pazīstamākajiem Latvijas futbola virslīgas spēlētājiem. Ilūkstietis šosezon pārstāv valsts čempionu – FK „Ventspils”, kura sastāvā spēlējis jau gandrīz septiņus gadus. Jurijs Žigajevs karjeras laikā pārstāvējis arī „Zibens/Zemessardze” un FK „Rīga” vienības Latvijā, kā arī Lodzas „Widzew” Polijā. Latvijas izlasē Jurijs Žigajevs aizvadījis 27 spēles un guvis 2 vārtus. Līdzjutēji pussargu labi atceras, pateicoties viņa lieliskajiem tālsitieniem un soda sitieniem.

DSCN1667       No 12. līdz 16. oktobrim mūsu skolā norisinājās dabaszinību nedēļa. Pirmo divu dienu laikā skolēni ierīkoja izstādi, uz kuru sanesa daudzveidīgus mūsu un tālo zemju dabas eksponātus. Šīs nedēļas laikā notika dažādi konkursi, kuros varēja parādīt savas spējas gan bioloģisko zīmējumu veidošanā, gan degustācijā, gan zināšanās.

Picture 006      29. septembrī Eglaines pamatskolas pirmsskolas grupas „Mārītes” bērni un 1.-5. klašu skolēni pulcējās mūzikas kabinetā, lai godinātu bagāto Miķelīti. Skolotāja Maija iepazīstināja visus ar Miķeļdienas tradīcijām. Bērni aktīvi minēja mīklas, par ko Miķelītis viņiem bija atsūtījis skaistus un sulīgus ābolus.

           Kokos lapas sāk zaudēt savu vasarīgo sulīgumu, zaļā krāsa lēnām pārtop dzeltenā vai sarkanīgā tonī.

IMG 9644      Kaut kur iztālēm vēsais rudens vējš traucas pāri koku galotnēm, paķerot sev paspārnē putnus.

      Klāt rudens, klāt jaunais mācību gads.

      Skan 1.septembra vārds! Tajā kopā savijas prieks un skumjas. Krāšņā vasara tiekas ar krāsaino rudeni. Dienas ir ietinušās ziedu smaržā. Šo rudens ziedu smarža ir ieplūdusi katrā no mums.

1        No 31. maija līdz 5. jūnijam mūsu skola piedalījās noslēgumā Mūžizglītības programmas Comenius daudzpusējās skolu partnerības dalībnieku sanāksmē. Sanāksme notika pie partnerim Polijas skolā Galkow Duzy ciematā, kur atbrauca 40 skolēni un skolotāji no astoņām partnervalstīm.