IMG 7531     Ilūkstes 1. vidusskolas 5.a klases skolēni ar klases audzinātāju Sandru Macijevsku 30. novembrī apmeklēja Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēku un piedalījās Bibliotekārajā stundā, kurā iepazinās ar Ziemeļvalstu literatūru un kultūru.

IMG 3298       Domājot par to, kā veicināt valstiskās piederības apziņu, stiprināt mīlestību un lepnumu par savu dzimto pusi skolas jauniešos, Ilūkstes 1. vidusskolā oktobrī un novembrī tika organizēti pasākumi visās klašu grupās par tēmu „Ilūkstes novads. Bebrene”.

IMG 5955     17. novembrī Ilūkstes 1. vidusskolas kolektīvs pulcējās aktu zālē, lai svinētu Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienu. Svētku koncertā skolas pašdarbnieki – deju kolektīvi „Ance”, 1.-4. un 5.-9. klašu kori – dāvāja dziesmas un dejas savai dzimtajai zemei – Latvijai.

1     9. novembrī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja uz pieņemšanu Rīgas pilī eseju un video uzrunu konkursa „Mana kā valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā” uzvarētājus.

IMG 0744    31. oktobrī Bērnu jauniešu centrā novada skolu jaunieši, bibliotekāri un citi interesenti tikās ar rakstniekiem A. Neiburgu un P. Bankovski. Tā bija saruna par lasītāja un autora mijiedarbību.

IMG 3266    Ilūkstes 1. vidusskolā skolēnu brīvdienās notika Kaspara Bikšes vadītie 6 stundu audzināšanas kursi „Saliedētas klases veidošana”.

IMG 3253    Latvijas ornitoloģijas biedrība (LOB) bija izsludinājusi konkursu „Uzzīmē dižraibo dzeni!” Konkursam kopumā tika iesūtīti 428 darbi. Trīs labākos izvēlējās LOB žūrija, tiem pievienojās divi labākie, kuri ieguva visvairāk balsu tautas balsojuma portālā Draugiem.lv.

 IMG 20161019 123323    Zeltainā rudens dzestrums nebija par šķērsli, lai Labo darbu nedēļas ietvaros Ilūkstes 1. vidusskolas 8.b klase kopā ar audzinātāju L. Tihonovu dotos uz Pilskalnes Siguldiņu. 19. oktobrī kopīgiem spēkiem tur skolēni uzkopa Sprīdīša taku.

IMG 9047     19. oktobrī Ilūkstes 1. vidusskolas 6.a un 6.b klašu skolēni, iesaistoties Labo darbu nedēļā, apmeklēja Daugavpils dzīvnieku patversmi. Ciemos braucām, līdzi ņemot arī dāvanas – dzīvnieku barību, spēļmantiņas, kakla siksnas.

DSC04746     Labo darbu nekad nevar būt par daudz – tā uzskata Ilūkstes 1. vidusskolas 5.a klases skolēni. Pateicoties skolēnu iniciatīvai un aktivitātei, mēs piedalījāmies ne vien lapu grābšanas talkā skolas teritorijā, bet arī sarīkojām koncertu „Tiekamies dzejā un mūzikā” ļaudīm, kas mīt Ilūkstes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības kompleksā Jēkabpils ielā 1.

 DSC08790       Ilūkstes 1. vidusskolas skolēni katru gadu aktīvi iesaistās Labo darbu nedēļas aktivitātēs. Šogad 7., 9. un 11.a klašu skolēni apmeklēja Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” „Saulīšu”, „Rūķīšu” un „Lācīšu” grupiņas.

latcup2013big      Futbola klubs „Ventspils” šoreiz viesojās Andra Vaņina dzimtajā skolā – Ilūkstes 1. vidusskolā.  Liels paldies visiem, kas atnāca uz tikšanos! Veiksmi jums, meitenes un zēni, un uz jaunu tikšanos! Futbols apvieno! Aicinām noskatīties pasākuma VIDEO.

IMG 3035    6. un 7. oktobrī grupa Ilūkstes 1. vidusskolas 7., 9. un vidusskolas klašu skolēnu devās piedzīvojumiem bagātā ekskursijā uz Liepāju. Tika izzināta Liepājas militārā vēsture un tagadne, izbaudīts vēju pilsētas šarms.

IMG 3171   13. oktobrī Ilūkstes 1. vidusskolā ar 10.-12. klašu skolēniem tikās Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes studentes, lai mudinātu jauniešus mācīties svešvalodas.

20161004 095436 HDR    4. oktobrī Ilūkstes 1. vidusskolas vismazākie skolēni – pirmklasnieki – devās izzinošā ekskursijā uz Dvieti. Ceļš veda uz Dvietes muižu. Skolēnus sagaidīja Grāfiene un iepazīstināja ar Dvietes vēsturi, izrādīja muižas telpas.

000 1727        29. septembris – Miķeļi jeb Miķeļdiena. Tie ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgākās daļas aizvadīšanas svētki. Arī Ilūkstes 1. vidusskolas 1.-4. klases svinēja šos svētkus, ko organizēja skolotāja Sandra Davne.

DSC04581      28. septembrī Ilūkstes 1. vidusskolas 5. klašu skolēni devās izzinošā mācību ekskursijā uz Daugavpili. Skolēni apmeklēja Daugavpils skrošu rūpnīcu, tā ir vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais strādājošais skrošu liešanas tornis.

IMG 1662     28. septembrī Ilūkstes 1. vidusskolas 10. klases skolēni piedalījās ekskursijā, kur apmeklēja Rīgas Restorānu servisa skolu. Skolas īpašnieks, Ilūkstes 1. vidusskolas absolvents Māris Astičs skolēniem stāstīja par skolas darbību, iepazīstināja ar skolas telpām, kā arī ar jaunatvērto restorānu Ferma”.

collage 2016 09 27 (1)     23. septembrī 11.b klases skolēni kopā ar draugiem no citām klasēm devās ekskursijā uz Vidzemi. Apmeklēja Vidzemes augstienes Ērgļu pagasta vienu no skaistākajām vietām Rūdolfa Blaumaņa memoriālo muzeju Braki”, Cesvaines pili, kura akcijas Apceļosim Latvijas pilis” ietvaros ieguva goda titulu Sapņu pils”.

IMG 20160927 WA0001     21. septembrī Ilūkstes 1. vidusskolas 8.a un 8.b klašu skolēni devās uz Silenes dabas parku. Silenē ir iespēja aktīvi atpūsties, ejot pa Lūšu taku vai spēlējot peintbolu.