IMG 20161217 140754      Skaisti izrotāta eglīte skolas zālē un smaidīgi sniegavīri Raudas internātpamatskolas logos liecina par to, ka Ziemassvētki ir pavisam tuvu. Par Ziemassvētku tuvošanos atgādina arī skolas ciemiņi, kuri atbrauc, lai dalītos priekā un dāvātu svētku sajūtu.

IMG 2982        Adventa un Ziemassvētku laiks ir brīnumu laiks. Arī mēs paši varam uzburt brīnumus, ja vien tiem ticam. SIA KPMG Baltics” darbinieki tic brīnumiem, rada tos paši un palīdz arī citiem noticēt. Arī šis gads nav izņēmums.

DSC03547       Mūsu dzimtene Latvija ir skaista un mīļa zeme mums katram. Latvijas krāšņums atklājas četros gadalaikos krāsās, smaržās un skaņās. Novembrī starp visām krāsām visspilgtāk iekrāsojas sarkanbaltsarkanie toņi Latvijas karogā. Arī Raudas internātpamatskolā skolēni gatavojas Latvijas 98. dzimšanas dienai.

20160929 155655     Pašā rudens plaukumā, kad kastaņi pretī skolai krīt paukšķēdami, kad dzērves debesīs aizkliedz vasaru – Miķeļi ir klāt! Raudas skolā radošā, Miķeļiem veltītā nedēļa aizsākās 19. septembrī.

IMAG3104    Kā jau katru gadu, septembrī Raudas skolā notiek rudens kross. Šis kross bija veltīts Olimpiskajai dienai, jo tikai grūtībās un smagā darbā parādās raksturs, gribasspēks un rezultāts.

DSCN8871     8. jūnijā Aleksandrovas internātpamatskolā notika ikgadējā Latvijas speciālo skolu darbinieku spartakiāde. Spartakiādē piedalās speciālo skolu pedagogi un tehniskie darbinieki ar ģimenēm. Draudzīgā atmosfērā sporta disciplīnās spēkiem mērojās 15 speciālās skolas no visas Latvijas, bet Raudas skolas komandas izcilais sniegums nedeva izredzes pārējo skolu komandām uz uzvaru.

IMG 4271    Ar margrietiņām un ozolzaru vītnēm, ar skanīgām dziesmām, ar sirsnīgiem vārdiem un laba ceļa vēja vēlējumiem ir izskanējis šī gada 9. klases izlaidums Raudas skolā.

DSCN8830    Atskatoties uz mācību gadā paveikto, Raudas internātpamatskolas skolēni, skolotāji, skolēnu vecāki un skolas viesi tikās Atvērto durvju dienas koncertā.

      Šis mācību gads ir bijis bagāts ar dažādiem pasākumiem, un skolēni ar labiem rezultātiem piedalījušies dažādos konkursos un sporta sacensībās.

DSC06000       Jau par ikgadēju tradīciju kļuvusi sporta diena „Latvijas Dzelzceļa” atpūtas bāzē „Virogna”, kur mūs katru gadu laipni uzņem vienmēr smaidīgā Māra. Arī šī gada satikšanās bija pilna ar pārsteigumiem, brīnumiem un skaļiem smiekliem..

DSCN8601    12. maijā Raudas internātpamatskolā notika ikgadējais Teātra festivāls „Neparastā skatuve”, kurā tikās 6 Latgales zonas speciālās skolas.

  Aleksandrovas skola par šī gada festivāla tēmu „Klāt jau atkal pavasaris...” sagatavoja muzikālu priekšnesumu „Dabas atmošanās pavasarī” ar ļoti skaistiem un neparastiem tērpiem. Raudas aktieri uzstājās ar lugu „Māllēpītes pamošanās”.

Burvju zimulis    27. aprīlī Dauguļu internātpamatskolā notika speciālo skolu vizuālās mākslas konkurss „Burvju zīmulītis”, kurā piedalījās arī Raudas skolas skolēni. Šī gada konkursa tēma – „Dabas veltes” (ar piebildi – iegūtas Latvijas dabā un izmantojamas cilvēka uzturā).

Invalidu biedriba  Saulainā 6. maija rītā Raudas internātpamatskolas skolēni, direktors, skolotājas Lilija un Jolanta viesojās Ilūkstes invalīdu biedrībā, lai dalītos priekā par saulaino, ziedošo pavasari un apsveiktu māmiņas skaistajos svētkos – Mātes dienā. Raudas skolas skolēnu izpildījumā izsaknēja skaistas dziesmas un sirsnīgi vārdi visām māmiņām.

CAM02290 Raudas internātpamatskolas ikdienu krāsaināku dara dažādu svētku svinēšana. Šogad 3. maijā aizsākās vēl kāda skaista tradīcija – dzimšanas dienas ballīte. Šajā dienā skolas ēdamzālē pie bagātīgi klāta svētku galda pulcējās skolēni un skolotāji, lai jautrā gaisotnē atzīmētu skolēnu dzimšanas dienas.

IMAG2356    Arī šogad, kā katru gadu, Raudas skolas skolēni devās aizstāvēt savas skolas godu vieglatlētikas krosā, kas notika Baltinavā – Balkānu kalnos. Šogad skolas godu aizstāvēt devās V. Dreisks, A. Stepane, M. Skrazlovska, M. Pupiņš, J. Saušs, E. Saušs, R. Stepans, M. Maļinovskis, D. Mihailovska, M. Stepāne un L. Pudāne.

DSCN8393     1. aprīlī Raudas internātpamatskolā visi tika aicināti uz „Jautrajām stafetēm”. Stafetēs bija nepieciešama veiklība un atjautība.

IMG 6059    22. martā Raudas internātpamatskolā viesojās Latvijas Bērnu bāreņu fonda prezidents Kaspars Markševics ar saviem palīgiem. Viņi bija sagatavojuši dažādus pārsteigumus un atveduši sev līdzi sirsnīgus smaidus un sirds siltumu.

IMG 1970    10. martā Līvānu novada Rudzātu speciālajā internātpamatskolā notika Latvijas Speciālās Olimpiādes (LSO) sacensības novusā. Šajās sacensībās tika pārstāvēta arī Raudas internātpamatskola.

IMG 6039     Ciblas novada Zvirgzdenes pagasta Ezersalas internātpamatskolā 3. martā notika Latgales zonas speciālo skolu izglītojamo šautriņu mešanas sacensības. Sacensībās tika pārstāvēta arī Raudas internātpamatskolas komanda.

P1280001      28. janvārī Amanda, Marta, Marija un Andrejs piedalījās Latgales novada skolu modes skatē „Es redzēju jūriņā...”, kas notika Baltinavas Kristīgajā pamatskolā.

12525516 800619773414886 8768570831805228364 o       Nu jau kārtējo gadu mūsu Raudas internātpamatskolā notika Latgales zonas speciālo skolu sacensības C līmeņa klašu skolēniem – „Dari kā mēs, dari ar mums, dari labāk par mums”. Arī šogad skolām nevajadzēja sacensties savā starpā, jo bērni tika sadalīti dažādās komandās pēc krāsām. Pavisam sacensībās piedalījās astoņas skolas: Antūži, Aleksandrova, Baltinava, Rauda, Medumi, Ezersala, Daugavpils, Malta.