titulbilde       Kā katru gadu, pirms Ziemassvētkiem Subates pamatskolas skolēni izrotā skolu un savas klases. Katrs vēlas izdomāt kaut ko jaunu un interesantu, lai, ienākot mūsu skolas telpās, rastos brīnišķīga pirmssvētku sajūta.

      Subates pamatskolas audzēkņi un Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas kora klases skolēni agrā 8. decembra rītā devās uz Subates Miera namu, lai iepriecinātu un sev tuvā – mūzikas –  valodā sarunātos ar turienes ļaudīm, pastāstītu par saviem ziemas priekiem, vērojumiem, vēlmēm un vēlējumiem.

DSCF2670       Matemātikas nedēļa tika organizēta ar mērķi veicināt interesi par matemātiku un dabaszinībām. Visas nedēļas garumā skolēni piedalījās viktorīnā „Asini prātu”, kuras uzdevumi parādīja, ka matemātika nav garlaicīga un nesaprotama.

IMG 20161114 100702     Patriotu nedēļa Subates pamatskolā sākās ar Lāčplēša dienai veltītām sporta stafetēm. Pasākumā valdīja jautra un draudzīga atmosfēra, labākas komandas tika apbalvotas ar diplomiem. Nedēļas sākumā vizuālās mākslas skolotāji organizēja skolēnu zīmējumu izstādi Mana dzimtā puse”.

IMG 20161110 104033       Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Pēc seniem ticējumiem Mārtiņš reizi gadā atjāj ar zirgu aplūkot sētas un laukus. Mārtiņu pavada Mārtiņbērni. Subates pamatskolas 1.-4. klašu skolēni pārģērbās maskās un piedalījās Mārtiņdienas pasākumā.

14718520 2151183288439547 8603042896611901440 n 1      Subates pamatskolas skolēni 18.-19. oktobrī devas ekskursijā uz Latgali. „No rīta nācās celties ļoti agri, bet bija tā vērts,” saka 9. klases skolēni. Pirmajā dienā skolēni pabija Maizes muzejā, kur klausījās, kā maize tiek gatavota. Viņiem bija prieks par iespēju pašiem sacept maizes kukulīti, ko aizvest mājās un apēst ar gardu muti.

image 1        29. septembrī mūsu skolā tika atzīmēta Skolotāju diena. Dienas sākums bija brīnišķīgs. Skolēni sagaidīja skolotājus ar puķu pušķiem. Arī dienas turpinājums bija bagāts ar pārsteigumiem.

IMG 7835       Nemanāmi aizsteigusies vasara, dabā jaušama rudens elpa. 1. septembra rītā Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestāde „Zvaniņš” piepildījās ar bērnu čalām, smiekliem un atkalredzēšanās prieku. Atkal bērnus gaida jauni piedzīvojumi un notikumi...

002    Subates pamatskolas 1.-9. klašu skolēni no mācību gada sākuma rakstīja pētnieciskos darbus. Katrs bija iesaistīts tiešā pētījuma izstrādē. Tematika un pētījumu metodes iepriecināja ar savu dažādību un aktualitāti. Projektu nedēļā skolēni ar skolotāju un vecāku palīdzību sagatavoja sava darba prezentāciju, un 19. februārī notika darbu aizstāvēšana un izvērtēšana.

1453987119119 Mēs izlasījām ābeci, laiks šķirties ir ar to,

Es mīļi ņemu rokās to un saku tai „paldies”!

 

„Paliec sveika, Ābecīte!” – šos vārdus Subates pamatskolas pirmklasnieki lepni veltīja savai pirmajai skolas grāmatai 28. janvārī, kad skolā notika Ābeces svētki. Kopš 1. septembra ir pagājis jau pusgads. Visu šo laiku 1. klases skolēni čakli mācījās lasīt zilbes, likt tās kopā vārdos un no vārdiem virknēt teikumus. Bērni pirmās gudrības apguva no savas uzticīgās „draudzenes” – ābecītes „Zīle”. Viņiem palīdzēja skolotāja S. Jasāne.

1    15. janvārī savas latviešu valodas zināšanas konkursā „Mana valodiņa” demonstrēja 1.-4. klases skolēni. Konkursu organizēja sākumskolas skolotāja S. Jasāne. Jāatzīst, ka visi konkursam bija gatavojušies nopietni. Skolēniem bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par valodu pavisam 10 kategorijās. Tas nebija viegli, taču, uzmanīgi klausoties, lasot un kopā domājot, rezultāti neizpalika.

labd      Decembris nāk ar baltu sniegu, pirmssvētku satraukumu, ilgām un cerībām. Arī Subates pamatskolā šis laiks bija darbīgs. Vecāko klašu skolnieces skolotājas Ineses Ziediņas vadībā cepa gardas piparkūkas, Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas kora klases audzēkņi (pedagoģe D. Martinsone, koncertmeistare V. Jasmane) vingrināja balsis, deju kolektīva mazie dejotāji (skolotāja I. Ziediņa) pilnveidoja raito deju soli un Subates pamatskolas vokālais ansamblis (pedagoģe D. Martinsone) ar dziesmām mēģināja uzburt ziemas noskaņu.

001    Subates pamatskolā no 30. novembra līdz 4. decembrim notika matemātikas un dabaszinību nedēļa. Piektdien 1.-4. klašu skolēni piedalījās konkursā „Daba un es”. Konkursu vadīja skolotāja Diāna Timofejeva. Četru komandu dalībnieki veica 6 uzdevumus. Bija nepieciešams labas zināšanas matemātikā un dabaszinībās. Žūrija novērtēja komandu darbu, un par uzvarētāju kļuva komanda „Lauvas”.

20151111 171336     Novembris tas ir īpašs mēnesis katram no mums. Kādam tas patīk pirmā sniega dēļ, citam – svētku dēļ, bet katram no mums tas ir īpašs ar Latvijas dzimšanas dienu. Sagaidot šos svētkus, Subates pamatskolā tika veidoti plakāti „Latvija – manas mājas”.

CAM00829Subates pamatskolas 1.-6. klašu skolēni latvisko tradīciju garā 10. novembrī atzīmēja Mārtiņdienu. To nosvinēja jautri – bija maskošanās, mīklu minēšana un dancošana. Skolotāja Aiga iejutās Mārtiņdienas saimnieces lomā un bija sagatavojusi Mārtiņdienas aktivitātes visām gaumēm. Pat paši kautrīgākie droši lasīja ticējumus, dziedāja Mārtiņdziesmas un gāja rotaļās, bet paši čaklākie Mārtiņbērni palīdzēja saimniecei sakārtot rudens ražu.

055 15. oktobrī mēs, 8., 9. klašu skolēni, kopā ar dažiem jaunāko klašu skolēniem un skolotājiem: Vilni, Allu un Inesi, devāmies divu dienu ekskursijā. Mūsu galamērķis bija Liepāja. Sākumā mēs devāmies uz Saldu, tur mēs apmeklējām Saldus saldumu fabriku, kurā mums bija iespēja redzēt, kā tie pagatavotas konfektes „Saldus gotiņas”.

004

11. martā Subates pilsētas bibliotēkā notika Subates pamatskolas un bibliotēkas kopīgi rīkotais pasākums dzejas pēcpusdiena „Mēness starus stīgo”, veltīts ievērojamās latviešu dzejnieces Aspazijas 150. dzimšanas dienai.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Lošaka stāstīja par dzejnieces bērnību un 1.-9. klašu skolēni šo stāstījumu papildināja ar Aspazijas dzejoļu runāšanu. Bibliotēkas telpās varēja aplūkot arī 1.-4. klašu zīmējumu izstādi „Mans mīļākais Aspazijas dzejolis”.

EIR 003

   Šogad, Latvijas prezidentūras gadā, projektu nedēļa mūsu skolā bija veltīta Eiropas Savienības izzināšanai. Sākumskolēni strādāja ļoti čakli un atbildīgi – līmēja, krāsoja, zīmēja ES valstu karodziņus.

015

   16. janvārī Subates pamatskolā notika matemātikas konkurss „Asini prātu”, kuru organizēja matemātikas skolotājas Alla Brokāne un Zoja Kolosova. 1. - 4. klašu 5 skolēnu komandas risināja „cietos riekstus” un nestandarta uzdevumus. Skolēni pārliecinājās, kā matemātika var būt ne vien nopietna un sarežģīta, bet arī jautra un atraktīva.

004

Buri, buri, burtiņi,

Jā, jā, jā.

Tās ir burvju durtiņas,

    Pa kurām var ieiet grāmatā

 

 

 

 

 

14. janvārī Subates pamatskolā notika Pirmās grāmatiņas svētki.