DSC09158     10. novembrī Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādē „Zvaniņš” notika Mārtiņdienas pasākums. To vadīja saimniece (skolotāja Valentīna Petrovska) un pele (skolotāja Lita Paluha). Bērni dziedāja dziesmas par Mārtiņiem, dejoja dejas, skaitīja tautasdziesmas, ticējumus, pele mācīja bērniem malt miltus, uzdeva mīklas.

IMG 7942       Piektdien, 23. septembrī, „Zvaniņa” kolektīvs – bērni un pedagogi – pulcējās bērnudārza stadionā, lai vienotos ikgadējā Olimpiskajā dienā, kuras devīze Latvijā ir „Padod bumbu”. Vingroja 130 dalībnieki.

IMG 7615     Vasarā viena no mazuļu iecienītākajām nodarbēm ir spēlēšanās smilšu kastē. Darbojoties ar smiltīm, attīstās bērnu pirkstu sīkā muskulatūra, intensīvāk notiek izziņas procesu attīstība, paaugstinās bērnu motivācija darboties. Smiltīm piemīt brīnišķīga īpašība pazemināt negatīvo psihisko enerģiju, ka arī rotaļām ar smiltīm ir terapeitisks efekts.

     25. augustā bērnudārzā ieradās neparasts ciemiņš – Smilšu rūķis (skolotāja Rita Savicka) no Smilšu karaļvalsts.

20160419 111747    19. aprīlī pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” Subates pirmsskolas grupās notika Putnu dienas pasākums. Bērnus apciemoja strazds (skolotāja N. Kolosova) un dzenis (skolotāja G. Dzene), kuri satikās skaistā pavasara dienā. Tie aicināja bērnus uz dejām un rotaļām.

IMG 6643      Ilūkstes pirmsskolas iestādes „Zvaniņš” grupas „Rūķītis”, „Lācēns” un „Ābolītis” piedalījās „Mana Aptieka” izsludinātajā zīmējumu konkursā „Uzzīmē savu mīļāko zvēriņu”. Bērnu uzdevums bija uzzīmēt savu mīļāko dzīvnieku uz A4 formāta lapas un to iesniegt „Mana Aptieka” aptiekās līdz 20. martam.

DSC06747     29. marts Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādē „Zvaniņš” aizritēja Lieldienu virpulī. Bērni un iestādes darbinieki dzīvoja līdzi iestudējumam, iesaistījās dažādās aktivitātēs.

vecmamma1      11. martā Ilūkstes pirmsskolas iestādē „Zvaniņš” tika mīļi gaidītas vecmāmiņas. Vecmāmiņas mums katram ir ļoti dārgas un mīļas, tāpēc arī diena, kad viņas nāk ciemos pie saviem mazbērniem, ir īpaša. Gatavojoties svētkiem, bērni zīmēja vecmāmiņu portretus, gatavoja ielūgumus, dāvanas, apguva dejas un dziesmas.

policija 1    14. martā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Prevencijas nodaļas inspektore I. Snarska pirmsskolēniem stāstīja par drošību uz ielas. Īpaša uzmanība tika vērsta uz ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu kā gājējiem, tā arī, vadot velosipēdu, atstarotāju lietošanas nozīmi un uzvedību uz ielas.

dzeja1    Pirmsskolas izglītības iestādē Zvaniņš” jau ir kļuvis par tradīciju katru gadu dzimtās valodas nedēļā rīkot runas konkursu. Šogad tas izskanēja ar saukli Skani mana valodiņa”. Tajā piedalījās Zvaniņa” bērni, kā arī runātāji no Subates un Bebrenes pirmsskolas grupām.

project    Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” grupas piedalījās eTwinning projektā „Love is all we need”. Projekta mērķis bija iepazīstināt bērnus un skolēnus ar valodu dažādību, kādā var pateikt frāzi „es tevi mīlu”. Februārī „Zvaniņa” grupas „Lācēns” un „Rūķītis” piedalījās projekta aktivitātēs, kas bija veltītas Valentīndienai. Projektu organizēja Polijas skolotāja Joanna Cierniak, kura vēlējās, lai bērni, skolēni un skolotāji dalītos savā mīlestībā un labestībā ar citām valstīm.

IMG 20160209 WA0017    Saulainā 2. februāra rītā Subates pirmsskolas iestādes telpās norisinājās pasākums „Sniega karalienes valstība”. Karalienes valstības svinībās piedalījās: karalis (Adelīnas tētis – Artis Žagariņš) ar karalieni (skolotājas palīdze Vita Rutkovska), galma āksts (skolotājas palīdze Brigita Grode ), saucējs (saimniecības vadītāja Ilze Papenoka), prinči, princeses ar galma dāmām (skolotājas Guna Dzene un Natālija Kolosova) un muzikālā galma dāma (Oksana Šersņova).

DSCF6281    Pasaules Sniega diena notika šī gada 17. janvārī. Tā ir daļa no FIS programmas „Vediet bērnus uz sniega", kuras mērķis ir dot bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Tā ir iespēja izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, kā arī radīt iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Arī Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” Subates pirmsskolas grupa piedalījās Sniega dienas rīkošanā, un tā notika šī gada 15. janvārī.

sniega diena         25.janvārī PII „Zvaniņš” notika sniega diena. Sniega diena tika organizēta, lai dotu bērniem iespēju iepazīt un izmēģināt dažādas ar sniegu saistītas aktivitātes, kuras sagatavoja un vadīta pērtiķītis (sk. L. Paluha), rūķu mamma (V. Petrovska) un sporta skolotāja (L.Millere). Savukārt „Rūķīšu” grupas bērni bija sagatavojuši iesildīšanās vingrojumus un rosināja pārējos bērnus tos izpildīt kopā ar viņiem.

IMG 0087      Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes Zvaniņš” skolotājas Ilona Kūliņa, Vita Vanagele un Ona Atroška 2014./2015. mācību gadā, laika posmā no 07.10.2014. līdz 26.08.2015. sadarbībā ar bērniem realizēja projektu Papīrs man zināmais un nezināmais”, organizējot izzinošu un radošu darbību, izmantojot izlietotu papīru un izspēlējot sadarbības partneru sagatavotās papīra rotaļas. Projekts tika iesniegts vērtēšanai konkursā Nacionālā eTwinning balva 2015” un iekļuva finālā.

berkenele        9.decembrī Ilūkstes PII "Zvaniņš" vecākās grupas "Ābolītis" bērni ar pedagogiem I.Sidorovu, V.Vanageli, L.Jukšu, iestādes vadītāju I.Strodi un vecākiem piedalījās Daugavpils novada Raiņa mājā Berķenelē jaunas ekspozīcijas "Bērnistaba" atklāšanas pasākumā "Vienīgā aina.Atminējums." Mēs parakstījāmies viesu rullī, noskatījāmies Valmieras drāmas teātra izrādi "Bērns vārdā Rainis".

DSCF6163       Subates pirmsskolas grupas devās rudens pārgājienā. Bērni patīkami pavadīja laiku, baudot rudens krāšņās ainavas. Guvām patīkamas emocijas un labu noskaņojumu visas dienas garumā.

DSCF6150      Subates pirmsskolas grupās tika ļoti gaidīta Miķeļdiena, kam par godu tika rīkota izstāde, kurā piedalījās gan bērni, gan vecāki, gan skolotāji. Gatavojām Miķeļdienas uzkodas no augļiem un krāšņas rudens kompozīcijas. Svētki tika pavadīti godam, priekā par krāšņajām rudens veltēm.

DSCN2340Bebrenes bērnudārzā jau par tradīciju ir kļuvis, ka nedēļas tēmas „Zeme maizes devējiņa” noslēgumā bērni cep katrs savu kukulīti. Pēc kukulīša izcepšanas bērni katrs savu kukulīti aiznes uz mājām un kopīgi ar ģimeni cienājas.

Bērniem sagādāja lielu prieku izcept savu kukulīti un ar lepnumu to nest mājās. Lūk, tādi tie mums sanāca!

IMG 4941      6. oktobrī Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaniņš” sagatavošanas grupas „Lācēns” bērni un soliste Monta Pupiņa kopā ar grupas skolotāju Ilonu Kūliņu un mūzikas skolotāju Onu Atrošku devās uz Dvietes kultūras namu, lai ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem un dzejoļiem iepriecinātu Dvietes pagasta seniorus.

sports 2015. gada 18. septembrī Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādē „Zvaniņš” norisinājās sporta svētki „Jautrais cirks”, kuru vadīja klaunu meitene Svilpīte (R. Savicka) un klauns Čiko (L. Millere). Šajā neparastajā cirka izrādē bija iespēja visiem piedalīties un parādīt savu veiklību un izturību. Bērniem tika piedāvātas stafetes divās kārtās.