Aicinām iepazīt senās sēļu zemes un  Ilūkstes novadu, kas atrodas kultūrvēsturiskajā Sēlijā, Lietuvas pierobežā!

 

Sēlija – sēļu zeme, Augšzeme, senās Latvijas īpašs reģions Daugavas kreisajā krastā, novads ar savu reģionālo identitāti.

Ilūkstes novads izceļas ar savu gleznaino dabu, interesanto vēsturi un sadzīves kultūru, arhitektūras pieminekļiem, daudziem teikām apvītiem pilskalniem, seniem dievnamiem, noslēpumainiem piļu un muižu stāstiem, klusām mazpilsētām un ciemiem, atvērtiem un draudzīgiem cilvēkiem.

Paugurainais reljefs, kuru veido Augšzemes augstienes Ilūkstes - Kaldabruņas un Sventes paugurmasīvi kopā ar bagātīgu augu valsti un ūdeņiem nosaka novada ainavas gleznainību un pievilcību.

Ainavu papildina daudzi ezeri, Daugavas ieleja, Dvietes senleja, upes un strauti.

Ilūkstes novada austrumu robežu veido Daugava, kurā senas ostas vietā izveidota laivu piestātne.

Novadā izveidoti dabas parki un liegumi, īpaši aizsargājamas dabas teritorijas. Ne velti novada ģerbonī attēloti vareni ozoli – visā novada teritorijā bagātīgs dižkoku daudzums.

Aktīvai atpūtai skaistajās, platlapju kokiem noaugušajās gravās izveidotas unikālas dabas takas, atpūtas vietas, skatu laukumi.

Pie mums ir lielākie pali pavasaros, jo palienē ieplūst Daugavas ūdeņi, kas savukārt ir īsta paradīze tūkstošiem migrējošu putnu. Pa palienes ūdeņiem var braukt laivās, putnus var pētīt no putnu vērošanas torņa.

Jūs varēsiet doties īsākos un garākos pārgājienos, izjādēs ar zirgiem, palienes pļavās vērot savvaļas zirgus un govis.

Atpūtu un naktsmieru nodrošinās labiekārtotas viesu mājas, atpūtas bāzes. Atsaucīgi saimnieki piedāvās izīrēt velosipēdus, laivas, ziemā – slēpes. Izmantojiet novada reljefu ziemā distanču slēpošanai no pakalna uz pakalnu, baudot neaizmirstamus dabas skatus.

Atbrauciet un iepazīstiet rakstos mazāk minēto kultūrvēsturisko novadu Sēliju – skaistu zilās vizbulēs pavasarī, ziedošām pļavām vasarā, zeltainiem pakalniem rudenī, sudrabaini sarmotu ziemā!

 

 

 

 

strauts

 

pavasaris_vizbulite

 

dizhozols 036

 

rudens

 

Ziema