Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Aizgavēņa pasākumā bija ieradušies tuvi un tāli ciemiņi

***11. februārī uz Ilūkstes Kultūras un mākslas centra Aizgavēņa pasākumu bija ieradušies tuvi un tāli ciemiņi – Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis „Vabaļis”, Naujenes Kultūras centra folkloras kopa „Rūžeņa”, Šederes budēlīši, biedrība „Ūdenszīmes” no Jēkabpils novada, jāšanas sporta klubs „Gaita” no Bebrenes.

***Pasākuma dalībniekiem bija iespēja piedalīties Meteņdienas rotaļās, minēt mīklas, baudīt Meteņdienas cienastu, kā arī pavizināties zirga mugurā. Kas vēlējās, varēja piedalīties biedrības „Ūdenszīmes” vadītajā meistarklasē un izveidot sev brīnumskaistu dekoru.

***Visa pasākuma laikā dalībnieki uz papīra lapiņām varēja rakstīt vēlēšanās, no kādām sliktām iezīmēm viņi gribētu atbrīvoties, un šīs lapiņas iemest maisā. Pasākuma noslēgumā tas tika sadedzināts Meteņdienas ugunskurā, tā ar uguni attīrot visu ļauno un slikto, kas notiek mums apkārt. Pelnu dienā aicinām ikvienu no šī ugunskura paņemt pelnus, ko iesakām pakaisīt savā labības laukā, puķu un augļu dārzā vai citur saskaņā ar senām Aizgavēņa tradīcijām.

***Liels paldies visiem dalībniekiem par kopā radīto prieku un labsajūtu!

Skip to content