Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Ilūkstes estrāde

Ilūkstes brīvdabas estrāde šobrīd atzīta par vienu no labākajām akustiskajām estrādēm Latvijā, kas izceļas ar elegantu arhitektūru un funkcionālu plānojumu.

Ilūkstes brīvdabas estrāde tika projektēta un izbūvēta 2012. gadā, un jau tā paša gada augustā tika nodota ekspluatācijā.

Estrādē ir 710 skatītāju sēdvietas, deju laukums paredzēts pieciem tautas deju rakstu apļiem. Kora podestūra paredzēta 200 kora dziedātāju vietām. Estrāde projektēta, iekļaujot to esošajā ainaviskajā vidē, saglabājot esošo reljefu, labiekārtojot ūdenstilpnes krastus, kā arī veicot teritorijas labiekārtošanu ar bruģētām ietvēm, gājēju tiltiņu, apstādījumiem un teritorijas apgaismojumu.

Līdzīgi kā jebkurai estrādei Latvijā, arī Ilūkstes brīvdabas estrādes viena no pamatvajadzībām bija koru podestu izbūve. Parasti koru podestūra ir stacionāra un nav izjaucama, kas ir traucējošs faktors cita veida pasākumu realizācijai, tāpēc projekta realizācijas gaitā tika pieņemts lēmums veidot kora podestus kā mobilas konstrukcijas, kas dod estrādes operatoram daudz plašākas iespējas skatuves laukuma izmantošanā.

Kopš estrādes atklāšanas te norisinājušies daudzi dažāda veida un mēroga pasākumi – gan koru un deju kolektīvu koncerti, gan zaļumballes, estrādes mūzikas koncerti, teātra izrādes, diskotēkas.

Lokācija

Skip to content