Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Aizrautīgās un izzinošās nodarbes

25.novembrī Ilūkstes Raiņa vidusskolā viesojās Daugavpils Inovāciju centra pārstāvji, kuri pirmo un otro klašu skolēniem piedāvāja interesantas un neparastas nodarbības. Veicot dažādus eksperimentus, skolēni pirmajā nodarbībā vairāk uzzināja par magnētiem, to īpašībām, mācījās ar magnētu palīdzību atrast “pazudušo mantu’’. Otrajā nodarbībā bērni  nedaudz iepazina robotu pasauli, mēģināja ar tiem sadraudzēties, veidot  programmu SAVAM robotam un to vadīt. Bērniem likās aizraujoši, ka arī robotiņš ir jāsamīļo, lai tas turpinātu savu ceļu. Nodarbības bija ļoti aizraujošas un izzinošas.

 

Savukārt 7.c – 9.c klases skolēni piedalījās divās nodarbībās. Pirmajā nodarbībā viņi veica eksperimentu, lai veidotu banāna DNS, tad ar aizrautību ieklausījās vadītāju stāstījumā par DNS nozīmi cilvēka un citos organismos. Otrās nodarbības sākumā viņi  centās veiksmīgi izpildīt testu par cilvēka iekšējiem orgāniem, tad turpināja sadarboties pāros. Uz lielformāta lapas tika apvilktas sava ķermeņa aprises, pēc tam  tika sakārtoti cilvēka iekšējie orgāni pēc saviem ieskatiem. Beidzot no katra pāra viens pārstāvis devās pie manekena, lai precīzi izvietotu iekšējos orgānus.

 

Izvērtējot piedāvātās nodarbības, skolēni apliecināja:

  • Man ļoti patika abas nodarbības. Sevišķi patika veidot robota programmu. Interesanta bija apslēptās mantas meklēšana ar magnētu.(Emmets no 1.b klases)
  • Man patika, kā roboti pārvietojās pa paklāju, kā mainījās to krāsainās gaismiņas.(Maksims no 2.b klases)
  • Man patika viss. Sevišķi no burciņas ar magnētu izcelt dažādas lietiņas. Mani pārsteidza magnēta spēks, kad tas ar manas rokas palīdzību pacēla veselu kaudzi ar saspraudēm.(Elīza no 4.a klases)
  • Es ļoti vēlētos Ziemassvētku dāvanā saņemt tādu mazu, mīļu robotiņu.(Ričards no 4.a klases)
  • Es agrāk pat nevarēju iedomāties, kas ir DNS un kāda ir tā nozīme. (Viktorija no 8.c klases)
  • Noteikti piedalīšos Zinātnieku nakts pasākumos Daugavpilī 2023. gada septembrī.(Iļja no 8.c klases)

 

Visi bērni nodarbībās bija ļoti uzmanīgi un apmierināti, tāpēc saka lielu PALDIES par doto iespēju uzzināt kaut ko jaunu, interesantu un aizraujošu. Jauniegūtās zināšanas un prasmes noteikti noderēs mācību stundās.

 

Skolotājas Lilita Bērziņa un Zinaīda Ķedere

Skip to content