Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Aizsardzības ministrija aizsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Esi drošs, esi zemessargs!”

Lai vairotu sabiedrības zināšanas par dienestu Zemessardzē un aicinātu tai pievienoties, Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemessardzi decembrī rīko kampaņu “Esi drošs, esi zemessargs”.

“Dienests Zemessardzē ir iespēja sevi pilnveidot, izzināt savu personību dziļāk. Zemessardze dod iespēju gan apgūt jaunas prasmes un iemācīties, kā rīkoties dažādās negaidītās situācijās, sastopoties ar izaicinājumiem, gan arī sniegt savu artavu līdzcilvēku un valsts aizsardzībā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Šogad, Zemessardzei atzīmējot 30. gadadienu, vēlamies iedzīvotājus iepazīstināt vairāk ar Zemessardzi un iespējām, kādas tā sniedz Latvijas pilsoņiem rūpēties par  savas valsts drošību. Lai gan ikviens zina, kas ir Zemessardze, ikdienā saņemam daudz jautājumu un saskaramies ar priekšstatiem, kuru pamatā ir mīti. Kampaņas laikā aicinām iepazīties ar informāciju par Zemessardzi īpaši izveidotā vietnē www.esizemessargs.lv un sazināties pa tālruni 1811, lai uzdotu savus jautājumus par iestāšanos un dienestu Zemessardzē,” aicina Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

Kampaņas ietvaros radītajā vietnē www.esizemessargs.lv ikviens interesants varēs izpildīt testu un uzzināt par savām iespējām pievienoties Zemessardzei, kā arī iegūt informāciju par militārajām specialitātēm Zemessardzē, pamatapmācību un iestāšanās procesu.

Kampaņas “Esi drošs, esi zemessargs” ietvaros varēs arī iepazīties ar zemessargu pieredzes stāstiem, kā arī pilsētvidē, radio un sociālajos tīklos būs pamanāmas reklāmas. Tāpat paredzēts izsūtīt e-pasta vēstules ar aicinājumu uzzināt vairāk par Zemessardzi un iespējām tai pievienoties, lai sniegtu savu ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Apmeklē www.esizemessargs.lv, zvani pa tālruni 1811 un piesakies dienestam Zemessardzē! Esi drošs, esi zemessargs!

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045

E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv

 

 

Skip to content