Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Ar “Latvijas skolas somu” – uz Vaboli

29.septembrī Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5.a klases skolēni kopā ar audzinātāju V.Oļehnoviču un sporta skolotāju E.Rutkupu, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Vaboli apciemot Skrindu dzimtas muzeju un amatnieku V.Vilcānu.

Muzejā laipni sagaidīja un viesmīlīgi uzņēma muzeja direktore Anna Lazdāne un muzeja vecākā speciāliste Ilze Ozoliņa, kura iepazīstināja ar Skrindu dzimtu un tās vēsturi. Muzeja direktore, savukārt,  pastāstīja un parādīja, kāds bija maizes “ceļš” senākos laikos. Bērni varēja nogaršot svaigi ceptu baltmaizi un rupjmaizi. Viesošanās laikā tika organizētas divas radošās darbnīcas: bērni varēja apdrukāt savus T-kreklus ar oriģināliem rakstiem un zīmējumiem, kā arī pagatavot kanēļa smalkmaizītes, lai pēc tam tās gardu muti notiesātu pie tējas tases.

Koktēlnieks un metālkalējs Varis Vilcāns izrādīja savu kokgriezumu un metālizstrādājumu kolekciju, nodemonstrēja kā top lielākie kokgriezumi, ar motorzāģi izveidojot sēni no koka bluķa. Taču vislielāko gandarījumu bērniem, īpaši zēniem, sagādāja iespēja izmēģināt savas prasmes šaušanā ar loku,  jo amatnieks V.Vilcāns nodarbojas arī ar loku un arbaletu izgatavošanu.

5.a klases audzinātāja Vika Oļehnoviča

Skip to content