Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Gatavojoties jaunajai futbola sezonai, ar gandarījumu atceramies pagājušā gada notikumus, panākumus un sasniegumus zaļajā laukumā

Mūsu Sporta skolas jaunie futbolisti ar lielo nepacietību gaida jaunas futbola sezonas sākumu. Pagājušajā gadā vairākas dažādu vecumu jauniešu un meiteņu komandas piedalījās gan Latvijas, gan Latgales čempionātos, kā arī dažādos turnīros.

Latgalē mēs spēlējām ar U7, U8, U9, U10,U11 un U12 vecumu komandām. Attīstības grupā  Latvijas čempionātā spēlēja meiteņu U10, U12, un U14 komandas. Augstāko sniegumu rādīja 2008.-2009.gadā dzimušās (U12) futbolistes, kuras līdz pēdējam sabraukumam dalīja pirmo vietu ar SK Imantas komandu. Diemžēl zaudējums pret SK Imantas komandu  un neizšķirts rezultāts pret Iecavas komandu novirzīja mūsu meitenes uz ceturto vietu. Komandas līderes bija Odrija Purvinska, Santa Lizaka, Estere Fjodorova. 2006.-2007.g.dz. meiteņu U14 komanda ieņēma 6. vietu. Vislabāk savas spējas parādīja Anhela Gaidamoviča, Monta Glūmāne un iepriekš minētās meitenes. 2010.-2011.g.dz.meiteņu U10 komandas spēlēs izcēlās Gabriella Permanicka, Ligija un Magdalēna Čamānes (šajā vecumā rezultātus, pēc LFF reglamenta nefiksē).

Tāpat Attīstības grupā, bet jau jauniešu čempionātā piedalījās U13 komanda -2007.gadā dzimuši futbolisti. Šajā čempionātā mūsu jaunieši ieņēma  trešo vietu, piekāpjoties Aizkraukles un Daugavpils komandām un apsteidzot vienaudžus no Sēlijas, Jēkabpils un Rēzeknes komandām. Par šī turnīra labākiem vārtu guvējiem kļuva mūsu komandas spēlētāji Jānis Bleive un Marks Orss-Orlovskis, iesitot atbilstoši 13 un 12 vārtus.

Bet mūsu vecāko jauniešu (2004.-2006.g.dz.) U16 komanda jau otro gadu spēlēja Latvijas čempionātā Meistarības grupā (otrajā spēcīgākajā valstī). Neskatoties uz to, ka mūsu komanda palika bez medaļām un ieņēma ceturto vietu, tas ir ļoti labs rezultāts. Šajā čempionātā piedalījās astoņas komandas, un pats čempionāts pielīdzināts pieaugušo 1.līgas sacensībām. Augstākā līmenī ir tikai astoņas komandas no Elites grupas. Neskatoties uz to, ka čempionāta sākums nebija viegls, sacensību gaitā Ilūkstes futbolisti, parādot savu raksturu un meistarību, spēli aiz spēlēs krāja svarīgus punktu un līdz pēdējam cīnījās par trešo vietu ar Rēzeknes vienaudžiem. Bet sakarā ar pandēmiju šis turnīrs netika izspēlēts līdz beigām, vietas tika piešķirtas pēc aprēķināta koeficienta- punkti pret spēļu daudzumu.

Šīs komandas sastāvā var izcelt vairākus: gan kapteini Mairi Timšānu, kurš pats guva astoņus vārtus, gan Raineru Buku, kurš ar savu lielo pašatdevi ” terorizēja” pretinieku spēlētājus, gan Stīvenu Kokaini, kurš bija ļoti drošs aizsardzības centrā, gan Dāvi Fjodorovu un Robertu Linardu, kuri, spēlējot kreisajā malā, sadarbojās un sniedza daudz nepatīkamo momentu pretiniekiem, gan Ņikitu Baranovski, kurš bija ļoti neatlaidīgs divcīņās, gan vienu no gudrākajiem un meistarīgākajiem kombināciju veidotājiem komandā Renardu Rimoviču, gan komandas mīluli Rihardu Lizaku, kurš neskatoties uz saviem “nelielajiem gabarītiem” bija ļoti neatlaidīgs un centīgs.

Par šī turnīra labāko pussargu treneru balsojumā tika atzīts Mairis Timšāns. Apsveicam mūsu kapteini un viņa komandas biedrus ar labiem sniegumiem un novēlam turpmāk arī radīt jauku spēli un gūt vairākus skaistus un nozīmīgus vārtus jau U18 un Latvijas 3.līgas čempionātos!

Daudzi mūsu audzēkņi spēlē arī kā stažieri par BFC Daugavpils dažādu vecumu komandām spēcīgākajā Elites grupā. Tā Ingus Vaņins ar U18 komandu kļuva par Latvijas čempionu. Tāpat Roberts Linards un  Dāvis Fjodorovs ir Latvijas čempioni un jau trešo reizi U15 komandas sastāvā, kā arī par sudrabu medaļu ieguvējiem U16 čempionātā kļuva Rainers Buks un Mairis Timšāns.

Ir sācies Latvijas Virslīgas čempionāts, kurā BFC Daugavpils sastāvā spēlē mūsējie Dāvis Cucurs un Edgars Ivanovs. Edgars ir komandas kapteinis. Viņi ir Latvijas U21 Latvijas izlases dalībnieki. Aizvadītas jau 7-8 kārtas, un mūsu puišu pārstāvētā komanda ar 13 punktiem pašlaik ieņem ceturto vietu. Dāvis un  Edgars ir vieni no komandas līderiem, ko apliecina viņu labā spēle un futbola speciālistu vērtējumi. Tā Dāvis trīskārt un Edgars vienu reizi tika iekļauti katras spēles kārtas simboliskajā izlasē. Dāvis ir nominēts par pirmā riņķa labāko jauno (vecumā līdz 21 gadam) futbolistu. Abiem puišiem šosezon jau ir pa vienam gūtam vārtam. Novēlam turpināt tiekties uz sasniegumiem futbolā un dzīvē!

Lepojamies par Ilūkstes futbolistiem un futbolistēm. Latvijas treneru un futbola speciālistu balsojumā par labāko 2020.gada futbolisti pirmoreiz tika atzīta mūsu novadniece un Sporta skolas audzēkne, Latvijas sieviešu izlases spēlētāja Sandra Voitāne (2019.gadā bija otrā labākā), kas pašlaik pārstāv Latviju un Ilūksti Vācijas Bundeslīgā, spēlējot Meppen komandas sastāvā. Apsveicam Sandru ar šo vērtīgo un nozīmīgo sasniegumu!

Neaizmirsīsim arī par pazīstamāko un slavenāko Ilūkstes futbolistu Andri Vaņinu, kas pabeidzot futbolista karjeru, strādā par vārtsargu treneri Šveices Superlīgas FC Sion komandā. Paralēli darbam Andris mācās un jau ir saņēmis vairākas trenera un vārtsargu trenera licences.  Novēlām Andrim tikpat spilgtu trenera karjeru, kāda viņam bija, pārstāvot Ilūkstes un Latvijas futbolu Eiropā!

 

Ilūkstes novada Sporta skolas futbola treneris Aleksandrs Vorotinskis

Skip to content