Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Glika ozola stādīšanas svētbrīdis Ilūkstē

Atzīmējot reformācijas piecsimt gadus Latvijā un Latvijas evaņģēliski Luteriskās Baznīcas (LELB) simto dzimšanas dienu, 2022. gadā dažādās Latvijas vietās tiek stādīti ozoli, kas izaudzēti no Ernsta Glika pirms vairāk nekā 300 gadiem stādīto ozolu zīlēm. Šogad jaunie ozoliņi atradīs savu mājvietu visā Latvijā gan pie baznīcām un draudžu namiem, gan sadarbībā ar vietējām pašvaldībām – parkos, pie skolām, citās publiskās vietās.

 

4.maijā Glika ozoliņš tika iestādīts arī Ilūkstē, pie pilsētas brīvdabas estrādes Grāvju ielā 2a. Ilūkstes evaņģēliski luteriskās draudzes locekļi, kā arī citi šī pasākuma apmeklētāji vienojās gan klusuma brīdī, lūgšanās, gan kopējās dziesmās svinīgā svētbrīdī, ko vadīja Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāles dekāns Andis Lenšs. Pasākumu ar Svēto Rakstu fragmentiem papildināja draudzes lektors Edgars Kristapsons.

 

Dekāns Andis Lenšs ilūkstiešiem atgādināja un novēlēja: “Visa pamatā ir ticība, jo Dievs ir devis lielu žēlastību. Mēs redzam pagātni, esam šodienā un ceram uz rītdienu. Cerētās lietas rītdienai noteikti nesīs kādus augļus. Pati daba to visu ir iekārtojusi. Ja tu zemē liec sēklu, būs rezultāts. Gribētos, ka mēs vērojot šo pasauli šodien, to sēklu nesabojātu. Lai mēs individuāli, personīgi pārdomātu to, kas ir tās mūsu rītdienas cerības un paļāvības. Es nedomāju vien to, kā rīt es dzīvošu, ko ēdīšu, būšu vesels un vai mans mūža ilgums paildzināsies par kādu dienu, bet domāt par visu pasauli kopumā. Galu galā beigās – šodien sētais vai kas tas bijis, tam būs savs rezultāts nākotnē, vai labs vai ne tik labs. Tāpēc jābūt ausīm, acīm un sirdīm vaļā, un pašai dvēselei kārtībā, lai mēs nesabruktu, lai mēs vienmēr paliktu skaidri prātā un ar drošu rīcību.”

 

Teksts, foto:

Aija Piļka

Ilūkstes pilsētas administrācijas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content