Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Grāmatu fondus papildina projekta “Vērtīgo grāmatu iepirkums Latvijas publiskajām bibliotēkām 2021” grāmatas

 

Ilūkstes novada centrālās bibliotēkas un tās struktūrvienību grāmatu fondus papildina projekta “Vērtīgo grāmatu iepirkums Latvijas publiskajām bibliotēkām 2021” grāmatas

 

Tāpat  kā 2020. gadā, arī šogad pēc Kultūras ministrijas izstrādātā rīcības plāna tika īstenots projekts “Vērtīgo grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām”, kura mērķis ir atbalstīt gan COVID-19 krīzes skarto grāmatniecības nozari, gan kvalitatīvi papildināt Latvijas publisko bibliotēku krājumus ar augstvērtīgiem pēdējo gadu izdevumiem.

  Šo grāmatu iepirkumu visām 770 Latvijas publiskajām bibliotēkām administrē Latvijas Nacionālā bibliotēka, kas sadarbībā ar bibliotēku, literatūras un grāmatizdevēju jomas ekspertiem sagatavoja iepērkamo grāmatu sarakstu. Tajā tika iekļauta 601 grāmata no 47 izdevējiem – kopumā 215 857 eksemplāru. 69% šo grāmatu ir latviešu oriģinālliteratūra, bet pārējie – tulkojumi.

Projekta ietvaros Ilūkstes novada centrālā bibliotēka saņēmusi 303 grāmatu eksemplārus  3015.38 EUR vērtībā. Šīs grāmatas ir sadalītas visām  9 bibliotēkām.

Saņemtās grāmatas ir nonākušas bibliotēku  plauktos un ir pieejamas lasītājiem .Tiek piedāvāti latviešu un ārzemju autoru darbi, dažāda veida nozaru literatūra, mākslas grāmatas , biogrāfiskie romāni. Tiem kas grib iemācīties korejiešu valodu piedāvājam trīs sējumu mācību grāmatas. Aicinām lasītājus iepazīties ar jaunumiem mūsu bibliotēkās.

Skip to content