Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

VA “Lillija”

Vokālais ansamblis “Lillija” tika izveidots 2000. gadā. Kolektīva misija: dziedāt ar prieku, lai vairotu prieku, pilnveidot, attīstīt savas prasmes, radoši un atraktīvi izpausties savā varēšanā.
Kā pirmie ar ansambli iepazinās Pilskalnes pagasta pensionāri, tad arī pagasta zemnieki. Bet jau  2001. gadā  par ansambli uzzināja arī Rīgā, kur notika tūrisma sezonas atklāšana Daugavas krasta atpūtas kompleksā „Lido”.
Vislielākie izaicinājumi un meistarības pārbaudījumi kolektīvam ir skates, kuras rīkoja Daugavpils rajona padome līdz 2008. gadam, vēlāk Ilūkstes novada kultūras centrs. 2003. gadā aizsākās Ilūkstes novada svētku svinēšanas tradīcija un arī šos svētkus skanīgākus darīja „Lillija”. 2005. gadā ansamblis svin Pilskalnes 455 gadu jubileju un savu kolektīva 5 gadu pastāvēšanu. Kolektīvs savu darbu pilnveido, tiekoties ar citiem kolektīviem dažādos festivālos, vokālo ansambļu saietos.
Vislabāk kolektīvam patika sevi apliecināt vokālo ansambļu saietā „Aprīļa pilieni” Bebrenes kultūras namā, tur tika rasti jauni, pozitīvi impulsi un draudzīgi kontakti.  2007. gada 5. aprīlī  Pilskalnes pagasta kultūras nams (atpūtas bāze „Dubezers”) tiek reorganizēts un tā funkcijas nodotas Ilūkstes kultūras centram. Tā rezultātā kolektīva darbība notiek Ilūkstes kultūras centrā. 2010. gada novembrī  vokālais ansamblis „Lillija” svinēja sava radošā darba 10 gadu jubileju. Kolektīvs līdz 2010. gadam ir piedalījies dažādos kultūras pasākumos  Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Talsu un Ilūkstes pusē. 2011. gada sākumā gandrīz pilnībā nomainās ansambļa sastāvs. Tas turpina mainīties un papildināties arī  vēlākajos gados. 2018. gada 2. jūnijā ansamblis piedalās “Sēlija Rotā” svētkos Neretā. Ansambļa dalībnieces ir drosmīgas, uzņēmīgas, radošas un ar lielu vēlmi dziedāt. Dziesmu izvēle ir plaša, bet ansamblis „Lillija” katru izvēlēto dziesmu izauklē savās domās, ar sirds siltumu apmīļo un palaiž kā putnu, lai lido pie Ilūkstes un novada klausītājiem. Ansambļa repertuārā populāras latviešu estrādes dziesmas, dziesmas ar kurām vispirms tiek iepazīstināti Ilūkstes klausītāji. 

2023. gadā sieviešu vokālais ansamblis “Lillija” piedalījās:

  • Latvijas republikas neatkarības atjaunošanas dienas koncertā 03.05.2023.
  • Jāņu pasākumā Ilūkstē 24.06.2023.
  • Senioru dienai veltītā pasākumā 30.10.2023.
  • Latvijas republikas proklamēšanas dienai veltītā pasākumā 17.11.2023

Kontaktinformācija

Skip to content