Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

„Lasīšanas stafete 2020” ir sākusies!

***Apgāda „Zvaigzne ABC” organizētā lasīšanas veicināšanas programma bērniem un jauniešiem „Lasīšanas stafete” šogad notiek jau sesto reizi. Šogad stafete norisināsies no 9. jūnija līdz 9. augustam. Tās mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

***2015. gada vasarā, kad stafete tika organizēta pirmo reizi, dalībai tajā pieteicās tikai 23 dalībnieki, bet ar katru gadu ieinteresēto bērnu skaits ir audzis. Pagājušajā gadā stafetē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku, kuri iesniedza gandrīz 3500 atsauksmes. Aptuveni puse no dalībniekiem „Lasīšanas stafetē” piedalās atkārtoti, un pamazām tajā iesaistās arī citi viņu ģimenes locekļi – māsas, brāļi, vecāki. „Lasīšanas stafetes” dalībnieki tiek vērtēti trijās vecuma grupās: 7–9 gadi, 10–13 gadi, 14–16 gadi. Šogad jau trešo reizi papildus konkursam bērniem notiks arī dalībnieku vecāku konkurss. Galvenā balva „Lasīšanas stafetē” katrā vecuma grupā ir lidojums gaisa balonā, tiek piešķirtas arī naudas balvas.

***Lai dalība stafetē būtu ērtāka un informācija pārredzamāka, šogad ir izveidota atsevišķa mājaslapa www.stafete.lv.

 

Kas jādara, lai piedalītos „Lasīšanas stafetē”?

 

***Katram dalībniekam jāreģistrējas mājaslapā www.stafete.lv un jāizveido savs profils. Rūpīgi jāizlasa noteikumi. Pēc tam jāizvēlas grāmata no piedāvātā saraksta, tā jāizlasa un jāizpilda 4 uzdevumi. Šogad vēlamies īpašu uzmanību pievērst radošumam, tāpēc aicinām dalībniekus iejusties gan grāmatas mākslinieka, gan rakstnieka, gan reklāmas veidotāja tēlā. Precīzus noteikumus meklējiet mājaslapas www.stafete.lv sadaļā „Noteikumi”.

Skip to content