Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Noslēdzies lasīšanas un vērtēšanas maratons

***30. martā tiešsaistē bija skatāma LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2020” apbalvošanas ceremonija. Šie bija pirmie digitālie “Lielās lasīšanas” svētki – noslēgums gadu ilgušam lasīšanas maratonam.

Arī Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēkā ir noslēdzies lielais lasīšanas maratons. Šogad šajā programmā iesaistījās 102 bibliotēkas lasītāji, bet finiša taisni sasniedza 93.

Kā allaž mūsu aktīvākie ir 5+ vecuma posma lasīšanas eksperti. Šogad tie bija 47 PII Zvaniņš bērni: grupa “Lācēns” (skolotājas Ilona Kūliņa, Vita Kraukle), grupa “Rūķi” (skolotājas Valentīna Petrovska,  Lita Paluha) un grupa “Zaķēni” (skolotājas Dace Krievāne, Vita Pokšāne). Šajā vecuma posmā par labāko grāmatu tika atzīta Annas Ļenasas “Krāsu mošķi”, otro vietu ieguva Sabīnes Košeļevas “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās” un trešo vietu izcīnija Jura Zvirgzdiņa “Rasas vasara”.

9+ vecuma posmā aktīvi iesaistījās Raiņa vidusskolas 2.b klases skolēni ar skolotāju Sarmīti Isodu. Par labāko tika atzīta Dzintara Tilaka “Papus Tru”, otrā vieta tika piešķirta Edgara Valtera “Poķu grāmatai” un trešajā vietā ierindojās Annas Starobiņecas “Vilka midzenis”.

11+ vecuma posmā 1. vietu ieguva Jurgas Viles un Linas Itagaki “Sibīrijas haiku”, 2. vietā ierindojās Kristīnes Olsones “Ērgļuklints noslēpums” un 3. vietā Rēli Reinausas “Marks, maģija un vilkate Vilma”.

15+ vecuma posmā 1. vietā Rasas Bugavičutes-Pēces “Puika, kurš redzēja tumsā”, 2. vieta Džeja Ašera “Trīspadsmit iemesli” un 3. vietā Gta Ezerkalna “Ragana manā skapī”.

Vecāku žūrija: 1. vieta Eves Hietamies “Tētis uz pilnu slodzi”, 2. vietā Žiljēna Sandrela “Brīnumu istaba” un 3. vietā Māra Bērziņa “Aizliegtais pianīns”.

Sakarā ar to, ka valstī joprojām ir spēkā pandēmijas noteiktie ierobežojumi Lielie lasīšanas svētki mūsu novadā šogad nenotiks un tāpēc mēs sakām lielu PALDIES visiem kas piedalījās grāmatu vērtēšanā un aizpildīja elektronisko anketu. Gaidām jūs bibliotēkā lai pateiktos par paveikto darbiņu.

Īpašs PALDIES – skolotājām, mūsu labajiem gariņiem, nepagurstošām lasītprieka veicinātājām!

 

 

Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēkas vadītāja

Ingrīda Strode

Skip to content