Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Interaktīvas sarunas par Eiropas nākotni

Ilūkstes novada centrālajā bibliotēkā, 5.oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 14.00. norisināsies sarunas par aktuālajiem ES jautājumiem. Piedalīsies Roberts Fedosejevs, Ēriks Lukševics un Zane Pommere no Ārlietu ministrijas Pastāvīgo pārstāvju komitejas. Pasākumu ciklu vadīs žurnālists un TV3 moderators Arnis Krauze.

Pasākumu otrajā daļā interesenti aicināti piedalīties digitālo prasmju mācībās, kuras vadīs Anita Priede, Latvijas Drošāka interneta centra lektore. Mācības aptvers praktisku informāciju par digitālo tehnoloģiju iespējām ikdienā, dezinformācijas un viltus ziņu atpazīšanu, izvairīšanos no dažāda veida krāpniecības.

Pasākumu dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ interesentiem iepriekš sava dalība jāpiesaka, sazinoties ar bibliotēkas darbiniekiem, zvanot pa tālruni 65462435 vai mob. tel. 28603144, vai rakstot uz e-pastu novadabiblioteka@ilukste.lv .Dalība pasākumā iespējama tikai uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi.

No 9. septembra – 4. novembrim Latvijas reģionos, Eiropas Savienības (ES) informācijas punktos un Europe Direct centrā Jelgavā, notiks pasākumu cikls, veltīts Konferencei par Eiropas nākotni un digitālajiem izaicinājumiem. Cikla noslēguma pasākums paredzēts 4. novembrī ES mājā, Rīgā. Pasākumu ciklu rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Eiropas Savienības informācijas punktiem bibliotēkās un Latvijas Drošāka interneta centru.

Pasākumu pirmo daļu veidos saruna par aktuāliem ES jautājumiem par drošības, nodarbinātības, veselības, vides un klimata izmaiņu tēmām, uzklausot iedzīvotāju viedokļus, un idejas; tā iesaistot dalībniekus Konferences par Eiropas nākotni norisē. Katrā no pasākumiem piedalīsies kāds no ES lietu ekspertiem (Ārlietu ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta birojs vai kāds no Eiropas Parlamenta deputātiem).

 

Kas ir Konference par Eiropas nākotni?
Konference ir process, kurā ikviens Eiropas iedzīvotājs var dalīties ar savām domām un idejām par visu, kas palīdz veidot Eiropas kopīgo nākotni. Konferences rīkotāji –  Eiropas Parlaments, Padome un Eiropas Komisija – uzklausa un seko līdzi eiropiešu ieteikumiem un ierosinājumiem. Nākamā gada pavasarī konferences organizētāji nāks klajā ar secinājumiem, kuros būs apkopoti iedzīvotāju izteiktie ierosinājumi un sagatavotas norādes par Eiropas nākotni.

Aicinām ikvienu sekot Konferences par Eiropas nākotni daudzvalodu platformai: futureu.europa.eu

 

Savu viedokli un idejas konferencē  var izteikt IKVIENS tiešsaistes platformā  savukārt pasākumus, kuru ietvaros tiek, apkopoti viedokļi un idejas, meklējiet šeit. 

Pasākumi konferences ietvaros notiek gan Latvijā, gan arī Eiropas līmenī, pulcējot visu ES dalībvalstu pārstāvjus – iedzīvotājus, nevalstisko organizāciju, valdību un nacionālo parlamentu pārstāvjus.

 

#NākotnePiederTev #TheFutureIsYours

 

Skip to content