Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas svinības Ilūkstē

Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā 4. maijā ar valsts himnu tika atklāts svinīgs pasākums par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadienai.

 

Pulksten 11.00 pie Lāčplēša ordeņa kavalieru stēlām pulcējās Ilūkstes 30 topošie jaunsargi, kas instruktoru Kaspara Kancāna un Aināra Beļajeva vadībā nodeva svinīgo jaunsargu solījumu, ko pieņēma Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns.

 

Tieši pirms trīsdesmit diviem gadiem – 1990. gada 4. maijā simtiem cilvēku pulcējās Rīgas centrā pie tagadējās Latvijas Republikas Saeimas ēkas un tūkstošiem Daugavas krastmalā. Šajā dienā tika pieņemta svarīga Deklarācija “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”.

 

Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns sveica klātesošos Latvijas Republikas atjaunošanas 32. gadadienā, uzsverot un vēlot: “Mēs vienmēr lepojamies ar savu valsti, kā vienmēr es saku, valsts sākas no ģimenes, sabiedrības, novada, kas veido mūsu valsti. Kādu mēs to veidosim, tāda būs mūsu Latvija. Ārpolitikā pa šiem gadiem Latvija ir sasniegusi ļoti daudz. Mēs esam Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts, kas šajā brīdī ir ļoti svarīgi. Mums visu laiku ir jāatceras, ka mēs esam brīvi un tā mums ir liela balva. Brīvība mums ir jāsargā. Ir jāatceras, ka nedrīkst palaist vaļā grožus, atslābināties, jo tad var daudz ko zaudēt. Leposimies ar savām sētām, ģimeni, stāstīsim par to, ko esam paveikuši šajā laikā. Man patiess lepnums un prieks par Stefanu Rāznu, kurš vienīgas no bijušā Daugavpils rajona 1990. gada 4. maijā nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas Deklarācijas apstiprināšanu. Es novēlu visiem, lai mums kopā izdotos veidot mūsu valsti tādu kādu mēs to vēlamies!”

 

Pēc jaunsargu svinīgā solījuma, Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā sekoja svētku koncerts. Tajā uzstājās Ilūkstes Kultūras un mākslas centra pūtēju orķestris “Sēlija” Dzintara Ķīša vadībā un Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi koncertmeistara Eduarda Zariņa vadībā.

 

Jāņa Mediņa skaņdarbu “Birztaliņa”, ar Kārļa Jākobsona vārdiem izpildīja vokāliste Elīna Gerasimova (pedagoģe Daina Paukšte).

 

Ilūkstes Kultūras un mākslas centra pūtēju orķestris “Sēlija” atskaņoja skaņdarbus “Kumeliņš”, “Valsis Ilūkstei” un “ Kastanītis”.

 

Trompetists Raivis Kraševskis izpildīja Heinza Botsa skaņdarbu “Romance” (pedagogs Gints Ratnieks). Saksofoniste Elīza Repkovu izpildīja Zequinha de Abreu skaņdarbu “Tiko tiko” (pedagoģe Oksana Šeršņova). Saksofonists Bernards Čamāns izpildīja Samuila Maikapara skaņdarbu “Valsis” (pedagoģe Oksana Šeršņova).

 

Teksts, foto:                                 

Aija Piļka

Ilūkstes pilsētas administrācijas

sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content