Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Mācību gada noslēguma pasākums Ilūkstes Raiņa vidusskolā

26.maijā Ilūkstes Raiņa vidusskolā notika mācību gada noslēguma pasākums, kurā tika godināti centīgākie skolēni, skolotāji un skolas personāls. Ilūkstes Raiņa vidusskolas direktore Velta Šterna sveica skolēnus: “Tā nemanāmi, bet gandrīz vēja spārniem, ir paskrējis vesels mācību gads. Pēc ilgāka laika, beidzot bija tāds gads, kad mēs katru darba dienu tikāmies skolā, strādājām, mācījāmies, priecājāmies un nedarbus, blēņas darījām. Bet darījām to visu klātienē. Jauks un izdevies mācību gads! Nebija viegls, bija daudz un dažādu grūtu darbu darāmu, dažādu pārbaudījumu izturamu. Jūs visi esat paņēmuši no skolas šajā gadā cik spējāt, cik gribējāt, cik varējāt, cik pratāt. Cits vairāk, cits mazāk. Mēs visi kopā esam nopelnījuši jauku un skaistu vasaru! Es jūs šodien gribu sveikt mācību gadu gandrīz beidzot, un vēlēt, lai mums visiem izdevusies, saulaina, priecīga, skaista vasara. Bagāta ne tikai ar izklaidēm, bet arī ar dažādām izzinošām aktivitātēm. Neaizmirstiet, ka atpūšoties, dzīvojot mājās, nometnēs, darot visādas labas lietas, jums katram ir jāparūpējas arī par savu drošību. Sargājiet sevi, atrodoties pilsētā, ielās, pludmalēs, mežā, jebkur! Lai mums visiem priecīga vasara!”

Gada noslēgums ir laiks, kad varam priecāties par labām sekmēm un aktīvi aizvadītu mācību gadu. Gada noslēguma pasākumā tika godināti skolēni, kas guvuši augstus sasniegumus olimpiādēs. Augšdaugavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Arvīds Kucins sveica skolēnus ar mācību gada noslēgumu: “Man ir tas gods būt šajās pēdējās mācību gada dienās un pateikties labākajiem skolniekiem, kas piedalījās olimpiādēs un par savu darbu kaut ko ir arī nopelnījuši. Gribētos novēlēt tiem, kas pabeidz šīs skolas ēkas, izies lielajā dzīvē – jums sāksies jauna dzīve, novēlu atrast to īsto ceļu, lai nenokļūdītos šajā trakajā pasaulē, brīžiem arī nesaprotamajā. Lai jums visiem labi veicas, skaistu vasaru, bet jums visa dzīve priekšā, kādreiz ir arī jāatpūšas! Varbūt neskumsim par to, ka jūs darījāt arī blēņas, un tās blēņas vienmēr paliek labāk atmiņā nekā tas, ko mēs esam ieguvuši. Un, ja jūs esat kādreiz bijuši direktora kabinetā, tas arī uz ilgiem laikiem paliek atmiņā. Absolventu vakaros satiekoties, pedagogs vai direktors blēņdarus atcerēsies labāk, nekā to, kurš bija ļoti kluss un cītīgi strādājis. Bet galvenais, lai jūs atrastu šajā dzīvē vietu, lai jums visiem būtu kārtīga veselība, lai sasniegtu tos mērķus, ko esat paši iecerējuši, ko, varbūt, ģimenes locekļi vēlas. Lielajam mācību spēku korpusam novēlu jaunas radošas idejas jau uz jauno mācību gadu!”

Par piedalīšanos dažādās olimpiādēs pateicības saņēma četri Ilūkstes Raiņa vidusskolas skolēni, bet par augstiem sasniegumiem olimpiādēs, naudas balvu saņēma 11 skolēni. Pateicības saņēma arī aktīvo skolēnu ģimenes un Ilūkstes Raiņa vidusskolas pedagogi.

Gada balvu “Gada tehniskais darbinieks”, saņēma cilvēks, kurš rūpējas par kārtību un tīrību skolā, cilvēks ar ļoti lielu un ļoti labu sirdi – apkopēja Anfisa Ušāne.

Skola pateicās arī 10a klases skolēnam, kurš, redzot nelaimē nonākušo līdzcilvēku, nesamulst, bet steidz palīgā un ļoti profesionāli sniedz pirmo palīdzību – Konstantīnam Tumarevičam.

Balvu “Gada sportists” saņēma jaunietis, kurš ir piedalījies pilnīgi visās sacensībās savā vecumposmā. Viņš nekad neatsaka palīdzību, ir laipns, gudrs, atsaucīgs, mērķtiecīgs un ir ļoti, ļoti sportisks – Kristaps Trafimovs.

Skolas direktore pasākuma noslēgumā pateicās šī pasākuma organizatoriem: “Pašā noslēgumā es gribu teikt sirsnīgu paldies visiem tiem, kas šodienas koncertu veidoja, kas rotāja, domāja, gādāja, kas dziedāja un dejoja. Paldies jums visiem! Paldies pašpārvaldes prezidentei Jūlijai par pasākumu vadīšanu, Stīvenam par pasākuma apskaņošanu. Paldies skolotājai Dainai, par kora pavadīšanu un uzticīgu darbošanos skolas kultūras dzīvē. Milzīgu paldies teikšu skolotājai Anitai par šodienas koncertu, un īstenībā, par visiem iepriekšējiem koncertiem un darbiem, koriem un deju kolektīviem, un visu padarīto!  Skolotāja Anita ir izlēmusi nākamgad nestrādāt. Godīgi sakot, es nevaru iedomāties mūsu skolu bez skolotājas Anitas Meikšānes. Jo skolotāja Meikšāne, kā mūzikas skolotāja, kora vadītāja, deju kolektīva vadītāja – tas ir vesels laikmets Ilūkstes 1.vidusskolas un Ilūkstes Raiņa vidusskolas vēsturē. Anita, Tu tik uzticīgi esi strādājusi šeit, šajā skolā, tik daudz no sevis ielikusi, tik daudz gaišu pēdu aiz Tevis paliek, ka mēs Tev šodien sakām paldies un gribam, lai gaiša atmiņa paliek arī Tev no mums. Paldies Tev!”

Paldies skolas pašdarbniekiem – 5.-9.klašu korim, vidusskolēnu deju kolektīvam “Ance”, Ilūkstes Raiņa vidusskolas dziedošajai 6b klasei un Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas popgrupas MIX vecākajai grupai par skatītāju priecēšanu ar skaistām dziesmām un jestrām dejām!

Saulainu un piedzīvojumiem bagātu vasaru!

Teksts, foto: Māra Multiņa

Skip to content