Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Mājas kafejnīcu dienas Sēlijā.

 Sākusies pieteikšanās “Mājas kafejnīcu dienām 2024” Sēlijas salās

 

 

Jau ceturto gadu Sēlija kā vienots galamērķis startē “Mājas kafejnīcu dienu” akcijā. Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” izsludinājis dalībnieku pieteikšanos līdz 5. aprīlim.

  Kā ierasts, visā Sēlijas vēsturiskajā zemē garšas varēs baudīt septembra otrajā nedēļas nogalē – šogad kafejnīcas Sēlijas salās būs atvērtas 7. un 8. septembrī. Bet potenciālie kafejnīcu rīkotāji no Aizkraukles, Augšdaugavas, Jēkabpils un Krāslavas novada Daugavas kreisā krasta aicināti pieteikties līdz 2024. gada 5. aprīlim. Pieteikšanās anketa pieejama tiešsaistē: ej.uz/pieteikties_MKD2024.

 

 

Lai atvērtu savu Mājas kafejnīcu, nav nepieciešama Pārtikas un veterinārā dienesta atļauja, kā arī nav jābūt reģistrētam nodokļu maksātājam Valsts ieņēmumu dienestā. Tāpat akcijas ietvaros drīkst veikt darījumus bez kases aparāta, čekiem vai kvītīm. Dalībnieki var brīvi izvēlēties improvizētās kafejnīcas nosaukumu un ēdienkarti. Viena kafejnīca var būt atvērta tikai vienu vai abas akcijas dienas, kā arī noteikt savu darba laiku.

 

Dalībnieks var būt ģimene, biedrība, tūrisma objekts, sabiedriska iestāde, uzņēmums vai jau esoša kafejnīca. Visiem dalībniekiem būs jāpiedalās Pārtikas un veterinārā dienesta apmācībās un jāsaskaņo ēdienkarte. Tāpat jānoklausās arī Valsts ieņēmumu dienesta instruktāža, kas notiks attālinātā formā. Viens no akcijas mērķiem ir dot iespēju pārbaudīt savas spējas uzņēmējdarbībā, kas varbūt kādu dalībnieku nākotnē pamudinās uzsākt pastāvīgu saimniecisko darbību.

 

Šogad visā Latvijā “Māju kafejnīcu dienas 2024” kopumā notiks 42 galamērķos. Akciju organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar galamērķa koordinatoru – kopienu sadarbības tīklu “Sēlijas salas”.

Skip to content