Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Militārajā poligonā “Meža Mackeviči” turpinās karavīru un zemessargu apmācība

Sākot ar janvāri, visa gada garumā Augšdaugavas novada Vaboles pagasta militārajā poligonā “Meža Mackeviči” notiks Zemessardzes militārās apmācības, kuru mērķis ir uzturēt un uzlabot zemessargu un karavīru individuālās un kolektīvās militārās iemaņas.

Janvāra beigās Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīriem poligonā “Meža Mackeviči” tiks organizēts tā saucamais “izdzīvošanas kurss”.

Šomēnes poligona teritorija tiks gatavota Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba organizētajai zemessargu pamatapmācības nometnei, kas notiks februārī.

Vietējā mērogā svarīgs notikums ir Vaboles pagasta pašvaldības ceļa “Stupiņi – Kucini – Mackeviči” pārbūves uzsākšana, nodrošinot ceļa tehniskā stāvokļa būtisku uzlabošanu.   Tā kā tas ir mācību poligona “Meža Mackeviči” pievedceļš, projekta finansēšanu 567 310 eiro apmērā uzņēmās Aizsardzības ministrija. Ņemot vērā, ka ceļš tiek izmantots arī vietējo iedzīvotāju, zemnieku un uzņēmēju vajadzībām, šis projekts ir vērtīgs ieguldījums pagasta publiskās infrastruktūras uzlabošanā. Ziemas sezonā ceļa remontdarbiem ir noteikts pārtraukums, taču projekts tiks atsākts tiklīdz būs piemēroti laika apstākļi.

Katram uzdevumam un apmācību posmam militārajā poligonā “Meža Mackeviči” tiek piemērotas valstī noteiktās Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas drošības prasības.

Militāro apmācību un to sagatavošanas laikā poligona apkaimē regulāri pārvietojas militārā tehnika, karavīri un zemessargi. Mācību un kaujas munīcija, kā arī kaujas imitācijas līdzekļi tiek izmantoti tikai poligona teritorijā, tam īpaši paredzētās vietās. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret īslaicīgiem pārvietošanās ierobežojumiem, kas saistīti ne tikai ar militārās tehnikas pārvietošanos, bet arī ar drošības apķēdējumu nodrošināšanu poligona apkārtnē u.c.

Mācību poligona “Meža Mackeviči” teritorijā iedzīvotājiem ir aizliegts aiztikt jebkādu munīciju, tās sastāvdaļas vai citus aizdomīgus priekšmetus. Atrašanas gadījumā lūgums apzīmēt šādu priekšmetu atrašanās vietu un nekavējoties ziņot poligona administrācijai, zvanot uz tālruņa numuru 27883109.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir Latgalē vienīgā profesionālā dienesta vienība. Tajā turpinās personāla komplektēšana, piedāvājot Latvijas pilsoņiem apgūt karavīra profesiju ar turpmāko dienesta vietu Lūznavā vai Daugavpilī.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Stājies Zemessardzē, kā arī vietnē www.esizemessargs.lv

Fotogrāfijā: Zemessardzes 3.Latgales brigādes zemessargu pamatapmācības nometne poligonā “Meža Mackeviči” 2021.gadā. Fotogrāfs: srž. Ēriks Kukutis.

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes Informācijas operāciju daļa

Tālrunis: 26192444

e-pasts: erika.bondarenko@mil.lv

Skip to content