Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

“NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS” 1. kārta Ilūkstē

“NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS” ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions.

Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

9. aprīlī Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5. klašu skolēni piedalījās sacensību 1. kārtas noslēguma pasākumā. Katrs sacensību dalībnieks no savas mīļākās grāmatas izvēlas fragmentu un uzstājas ar 3 minūšu garu lasījumu. Šajā īsajā laika posmā bija jāspēj aizraut, pārliecināt un ieinteresēt klausītāju parādot savu lasīšanas prasmi.

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību 1. kārtas laureāti ir: 1. vieta – Bernards Čamāns 5a. klase, 2. vieta – Gustavs Valpēters 5a. klase un 3. vietas – Sanders Rudevičs 5b. klase.

Uz novada finālu, kas notiks 19. aprīlī Augšdaugavas novada  kultūras centrā “Vārpa”, dosies pirmo divu vietu ieguvēji: Bernards Čamāns un Gustavs Valpēters.

Sacensību dalībniekus vērtēja kompetenta žūrija: filoloģe, pedagoģe, bibliotekāre Aija Lošaka, pedagoģe, sākumskolas skolotāja, logopēde Inese Sarbaja un filoloģe, Rīgas Tehniskās universitātes lektore Sandra Stašāne. Paldies žūrijai par godprātīgu darbu!

Izsakām pateicību visiem 5. klašu skolēniem kas uzdrīkstējās un iesaistījās šajā konkursā. Īpašs paldies skolotājām Aivai Šaršūnei un Silvijai Romaņenkovai par bērnu sagatavošanu konkursam un lasītprieka veicināšanu. Paldies mūsu sadarbības partneriem Ilūkstes Kultūras un mākslas centram un Pilskalnes pagasta bibliotēkas vadītājai Zitai Timšānei par sadarbību, atbalstu un pasākuma vadīšanu.

 

Ilūkstes bērnu bibliotēkas vadītāja Ingrīda Strode

Skip to content