Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Nedēļa robotikas zīmē

Ilūkstes Raiņa vidusskolas robotikas pulciņš aktīvi darbojas un savās aktivitātēs iesaista savus skolasbiedrus. No 21.02  līdz 25.02. skolā notika pasākums 5.-9.klašu skolēniem “Iepazīsties robotika!”.  Robotikas pulciņa dalībnieki aktivizēja savus skolasbiedrus 2 darbnīcās ar dažādiem robotiem: MindstormsEV3 un MakeBlock Ultimate. Tāpat tika demonstrētas arī sumo robotu cīņas.

Robotikas pulciņa dalībnieki izveidoja 5 dažādus MakeBlock Ultimate robotus, kurus bija iespēja vadīt darbnīcas dalībniekiem. Visaktīvākie šajā darbnīcā bija 5., 6.klašu skolēni.

Darbnīcā ar Minstorm EV3 skolēni strādāja, izmantojot bezvadu datu saziņu starp planšeti un robotu. Skolēniem minūtes laikā bija jāsavāc pēc iespējas vairāk mājas. Šī darbnīca organizēta kā sacensība, kur skolēni sacentās ne tikai savā klasē, bet arī pamatskolas klašu grupā. Uzvarētāja ir 8.a klase, kas kopā savāca 117 mājas. Veiksmīgākie skolēni savā klasē bija:  Damians Baginskis (5.a), Ksenija Ušakova (5.b), Olivers Surgovts (6.a), Estere Fjodorova (7.a), Lauris Lazdāns (7.b), Laura Linarde (8.a), Elīna Gerasimova (9.a).

Sumo robotu cīņas turpināsies arī no 28. līdz 4.martam. Šajā darbnīcā darbojas paši robotikas pulciņa dalībnieki. Cīņa ir sīva. Roboti izveidoti līdzvērtīgi. Lai veicas labākajam!

Ir gandarījums par robotikas pulciņa dalībniekiem, kur skolēni patstāvīgi organizēja pasākumu, novadīja to visas nedēļas garumā. Pēc pasākuma apkopoja komandu un individuālos rezultātus.

Lepojamies ar robotikas pulciņa aktīvistiem!

 

 

Informātikas skolotāja Airita Šuksto

 

Skip to content