Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Nacionālie bruņotie spēki ir gatavi veikt spridzināšanas darbus plūdu novēršanai

***Aizsardzības ministrs Artis Pabriks izdevis pavēli par Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšanu civilās aizsardzības institūcijām iespējamo plūdu novēršanā un to seku pārvarēšanā Daugavas, Gaujas, Lielupes un Ventas upju baseinu apgabalos.

***„Lai novērstu visdažādāko līmeņu pavasara palu un plūdu postījumus, esam gatavi veikt ledus spridzināšanas darbus jebkurā Latvijas reģionā. Mūsu karavīriem un zemessargiem ir pieredze un zināšanas, lai nodrošinātu efektīvu Nacionālo bruņoto spēku atbalstu,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

***Aizsardzības ministrs Artis Pabriks norāda, ka izvērtējot iespējamos pavasara palu un plūdu draudus un riskus, nepieciešamības gadījumā plūdu preventīvajos un seku pārvarēšanas pasākumos visā valsts teritorijā vienlaikus plānots iesaistīt vairāk nekā 50 personas.

***Iepriekš ziņots, ka, veicinot starpresoru sadarbību, aizsardzības ministrs Artis Pabriks sazinājies arī ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu. Artūrs Toms Plešs norādīja, ka koordinēta sadarbība starp institūcijām un operatīvajiem dienestiem ir izšķiroša gadījumā, ja riskam tiks pakļauti iedzīvotāji, īpašumi un vide kopumā. Nacionālie bruņotie spēki ir nozīmīgs partneris, īstenojot reaģēšanas un seku likvidēšanas darbus, tādēļ ministrs izteicis pateicību par Nacionālo bruņoto spēku gatavību iesaistīties iespējamo plūdu novēršanā un to seku pārvarēšanā.

 

Informāciju sagatavoja:

Aizsardzības ministrijas

Aizsardzības ministra padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos

Emīls Dobrājs

Tālrunis: 67335060

e-pasts: emils.dobrajs@mod.gov.lv

Skip to content