Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

PATEICĪBA

Latvijas pašvaldībām un iedzīvotājiem

par dalību atbalsta pasākumā Ukrainai

 

“Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums.

Viss kalpo vienam. Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu.” /P.Koelju/

 

 

Krievijas nežēlīgie uzbrukumi Ukrainai pēdējās nedēļas laikā ir pierādījuši, cik vienota ir demokrātiskā pasaule, kas skaļi pauž nosodījumu karadarbībai šajā Eiropas valstī. Es izsaku visdziļāko pateicību visām pašvaldībām un ikvienam tās iedzīvotājam par to, ka atsaucāties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam 2.martā visām pašvaldībām vienlaicīgi organizēt atbalsta mītiņus Ukrainai! Pateicos visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri iestājas par Ukrainas neatkarību un nesavtīgi pierāda to ar darbiem!

Atbalsta mītiņi, kas notika visās 43 Latvijas pašvaldībās, vairāk nekā 130 vietās – pilsētās, pagastos, ciemos –  parādīja, cik stipras ir pašvaldības un to iedzīvotāji, ja rīkojas kopā. Šī vēsts tiek aiznesta gan līdz pārējām Eiropas un pasaules valstīm, gan arī līdz Ukrainai, kurai šobrīd ir nepieciešama ne tikai humānā un militāri tehniskā palīdzība, bet arī morālais atbalsts, kas mudina viņus nepadoties. Šādiem atbalsta mītiņiem ir jānotiek it visur Eiropā un Pasaulē, kur atbalsta demokrātiju un valstu neatkarību – uz to esmu aicinājis arī citu Eiropas valstu pašvaldību vadītājus. Mēs pierādām, ka spējam sadoties rokās, lai palīdzētu Ukrainai tās cīņā par neatkarīgu, eiropeisku valsti!

Pateicos arī nesavtīgo iesaistīšanos atbalsta sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem, kuri joprojām atrodas savā dzimtenē, gan arī tiem, kuri, bēgot no kara postītās Ukrainas, ierodas Latvijā.

Aicinu arī turpmāk būt vienotiem, būt kopā ar Ukrainu un sniegt nepieciešamo praktisko un morālo atbalstu!

 

 

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis
Skip to content