Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības

11. maijā LSK Dienvidlatgales komiteja organizēja Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības Daugavpils pilsētas, Augšdaugavas un Krāslavas novadu skolu jauniešiem. Sacensībām pieteicās 12 vidusskolu un 6 pamatskolu komandas. Kopā 108 skolēni un 18 komandu sagatavotāji – skolotāji un medicīniskās māsas. Ar savas darbības virzieniem iepazīstināja Valsts robežsardze, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons. Palīdzēja organizēt sacensību etapus Jaunsardze, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Antoņina Nackeviča un kinologu grupa, Daugavpils Universitātes un Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils medicīnas koledžas” speciālisti un brīvprātīgie, LSK Dienvidlatgales komitejas jaunieši u.c. –kopā vairāk kā 100 cilvēki.

Sacensību mērķis – nostiprināt jauniešu zināšanas, lai palīdzētu cilvēkiem pirms ierodas NMP. Koncertu sacensību dalībniekiem sniedza Rock Laboratory. Pasākumu finansēja Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un LSK Dienvidlatgales komiteja. Paldies par atbalstu Daugavpils teātrim, Inovāciju centram, Olimpiskajam centram, Arnim Slobožaņinam, sacensību organizatoriem, skolotājiem un mediķiem, kas veltīja savu laiku skolēnu sagatavošanai sacensībām.

Sacensību uzvarētāji.

Vidusskolu grupā:

  • Daugavpils tehnoloģiju vidusskola-licejs (F komanda) – 1.vieta;
  • Špoģu vidusskola un Draudzīgā aicinājuma vidusskola (Valmieras ielā) – 2.vieta;
  • J. Pilsudska Valsts poļu ģimnāzija – 3.vieta.

Pamatskolu grupā:

  • Ilūkstes vidusskola – 1.vieta;
  • Zemgales vidusskola – 2.vieta;
  • Krāslavas ģimnāzija – 3.vieta.

Augšdaugavas novada skolēnu atsauksmes par sacensībām: “Piedalīties  sacensībās šogad bija interesantāk, jo mēs zinājām un pratām vairāk. Patika tas, ka pēc etapa “iziešanas” tika izskaidrotas mūsu kļūdas. Tas palīdzēja saņemties un šīs kļūdas nepieļaut citos etapos.” “Patika statistu darbs. Interesants bija etaps ar daudziem cietušajiem, kas lika padomāt, kā sniegt palīdzību vienlaicīgi. Interesanta bija arī pirmā prakse ar defibrilatoru, pirms tam bijām par to tikai dzirdējuši, bet ne darbojušies.” „Sacensības patika, nākošgad vēl piedalīšos.” „Etapi bija interesanti, patika darbs komandā, man nebija grūti.” „Sacensības interesantas, laba pieredze, braukšu vēl.” „Situācijas bija pasmagas, bija ko domāt. Man pietrūka praktiskās nodarbības. Tā bija laba pieredze. Braukšu vēl.” „Sacensību organizācija man patika. Viena situācija mani samulsināja, kur bija svešķermenis brūcē. Nākošgad braukšu vēl.” „Patika izglītojošie etapi, zemessargu stāstījumi par suņiem.” „Patika, ka dažos etapos izstāsta apstākļus, bija paskaidrota situācija.”

Uz tikšanos nākamajās Pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās!

LSK Dienvidlatgales komiteja

Skip to content