Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

„Reading Circle” jeb lasīšanas aplis Ilūkstes Raiņa vidusskolā

Šajā mācību gadā Ilūkstes Raiņa vidusskolas 3.a un 3.b klases piedalās izdevniecības Pearson, Latvijas Angļu valodas skolotāju asociācijas un Jāņa Rozes grāmatnīcas kopīgi īstenotā projektā „Reading Circle” jeb lasīšanas aplis. Projekta mērķis ir motivēt skolēnus lasīt grāmatas, uzlabot viņu angļu valodas zināšanas un attīstīt lasītprasmi, kā arī veicināt kopīgu lasīšanu klasē.

Ilūkstes Raiņa vidusskolas skolēni projektā piedalās kopā ar piecu citu Latvijas skolu 3.klasēm, izlasot pavisam sešas dažādas grāmatas angļu valodā, kas tiek saņemtas no Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolas, taču, pēc to izlasīšanas, tiek nosūtītas Zolitūdes vidusskolas skolēniem.

Katru no sešām grāmatām ir iespēja lasīt četru nedēļu garumā. Pirmā grāmata “101 Dalmatians” („101 dalmācietis”) jau ir izlasīta un ir saņemta nākamā – „Frozen II” („Ledus sirds II”). Pēc grāmatas izlasīšanas skolēni strādā ar izlasīto tekstu, jaunajiem vārdiem un attēliem, uzdod jautājumus, meklē atbildes un mācās pastāstīt par savām sajūtām, iepazīstot stāstu varoņus.

Skolēnu prieks par izlasīto un nepacietība, ar kādu tiek gaidīta nākamā grāmata, ir pierādījums tam, ka grāmata joprojām nav zaudējusi savu vērtību.

 

Angļu valodas skolotāja

Lilita Rēķe

Skip to content