Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Sēlijai savs ģerbonis!

  1. gada 31. maijā Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā notika Valsts heraldikas komisijas izbraukuma sēde, kurā pirmo reizi Latvijas valsts vēsturē sabiedrība ieraudzīja jaunizveidoto Sēlijas ģerboni.

Par Sēlijas ģerboņa simbolu izvēlēts staltbriedis. Ģerboņa heraldiskais apraksts – sarkanā laukā pretēji pagriezts ejošs sudraba staltbriedis.

Šis simbols izvēlēts, pamatojoties uz vēsturiskiem faktiem par Kurzemes, Zemgales un Sēlijas kopīgo vēsturi.

2021. gadā tika veikta sabiedriskā aptauja. Sēlijas iedzīvotāji vairākkārt norādīja un uzsvēra  Sēlijas dabas skaistumu un straujo virzību. attīstību,  kas īpaši jūtama pēdējo gadu laikā. Šis viedoklis tika ņemts vērā – staltbriedis attēlots kustībā ar paceltu priekškāju un stalti paceltu galvu.

Vēsturisko zemju ģerboņi Latvijas valsts konstitucionālās sistēmas ietvaros savā statusā ir nākamie aiz Latvijas valsts ģerboņa, un visu šo ģerboņu turētājs ir Latvijas valsts. Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes ģerboņi pirmo reizi tika pieņemti 1930. gadā, no jauna tos apstiprinot 2012. gadā. Bet Sēlijas vēsturiskās zemes ģerbonis pirmo reizi izveidots tikai 2022. gadā un tas iegūs oficiālu statusu pēc tā apstiprināšanas Saeimā.

Ģerboņa attēla autors ir mākslinieks Edgars Sims.

Aija Piļka

Skip to content