Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

16.09 – “SĒLIJAS LAIKS ZIEDONIM”

“SĒLIJAS LAIKS ZIEDONIM”

„Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.”
/I. Ziedonis/

 

Skaistā tradīcija cidināt cilvēkus Latvijā, piešķirot apbalvojumu „Laiks Ziedonim”, uzsākta 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas ik gadu tiek meklētas pretendentu personībās. Pēdējos piecus gadus apbalvojums tika pasniegts Zemgalē, cildinot iedvesmojošākos zemgaliešus „Zemgales Laikā Ziedonim”, šogad šis gods ticis Sēlijai.

 

Lai cildinātu Sēlijas personības, pirmo gadu tiek izsludināts konkurss “Sēlijas Laiks Ziedonim”, ko organizē Jēkabpils novada Kultūras pārvalde, Jēkabpils novada pašvaldība, sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli”.

 

Konkursa mērķis ir apzināt un godināt personības no vēsturiskā Sēlijas novada – cilvēkus, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem –, atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatībai, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām.

 

Aicinām pieteikties un elektroniskos pieteikumus stāstu formātā iesniegt no 1. maija līdz 1. jūlijam. Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas konkrētajā nozarē, iedvesmo un iesaista citus.

 

Pieteikumus izskatīs un ar stāstiem iepazīsies īpaši izraudzīta žūrija, kuras sastāvā būs fonda “Viegli” un Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji, kultūras jomas un pašvaldību pārstāvji, kas pieņems sarežģīto lēmumu – kurus piecus Sēlijas novadniekus šogad godināt ceremonijā.

 

Apbalvošanas ceremonija notiks 2022. gada 16. septembrī plkst. 19.00 Zasas Tautas namā.

 

Stāstus par novadniekiem iespēja iesūtīt piecās nominācijās:

 

Apbalvojums zinātnē “Sēlijas Taureņu uzbrukums”

Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aktīvi nodarbojas ar pētniecību, zinātni vai aktīvu darbību izglītības jomā.

 

Apbalvojums novadpētniecībā “Sēlijas Kedas”

Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību.

 

Apbalvojums tautsaimniecībā “Sēlijas Zemi es mācos”

Tautsaimniecības nominācijā apbalvojums godinās cilvēku, kurš:
• veic videi draudzīgu saimniekošanu;
• attīsta tradicionālu vai inovatīvu biznesu;
• izkopj vidi un Latvijas ainavu.

 

Apbalvojums bērniem un jauniešiem “Sēlijas Rabarbers”

Nominācijā apbalvojums tiks pasniegts jaunietim vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības.

 

Apbalvojums nominācijā dzīve mākslā “Sēlijas Bize”

Nominācijā par dzīvi mākslā apbalvojums tiks pasniegts cilvēkam, kas aizrautīgi darbojas kādā no mākslas jomām, iesaistot un iedvesmojot citus.

Stāstus elektroniskā formātā iesniegt līdz šī gada 1. jūlijam var šeit: https://ej.uz/SelijasLaiksZiedonim

Pieteikumā obligāti jāaizpilda visa norādītā informācija par pretendentu, kā arī jāaizpilda pieteikuma iesūtītāja kontaktinformācija. Ja izvirzītais pretendents tiks nominēts apbalvojuma saņemšanai, lūdzam ņemt vērā, ka uz apbalvošanas ceremoniju jāierodas arī pretendenta pieteicējam!

 

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde
www.jkp.lv

Skip to content