Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Seniori aicināti stiprināt zināšanas attālinātā seminārā „Ceļazīmes mediju lietošanā”

***11. decembrī no plkst. 10.00 līdz  11.30 ikviens seniors tiek aicināts uz tiešsaistes pasākumu „Facebook” vietnē par mediju lietošanu un  kultūras mantojumu.

***„Kur pārbaudīt, vai taisnība sociālajā medijā „Facebook” rakstītajam, ka tiks samazinātas pensijas? Kā internets uzzināja, ka man nepieciešams asinsspiediena mērītājs un nu pats piedāvā iegādāties pašu labāko par nepilniem divsimt eiro? Šīs ir tikai dažas no situācijām, kurās neziņā var samulst. Mediju un informācijas vide nepārtraukti mainās, un ikvienam, var rasties nedrošība par to, kā šajā informācijas plūsmā orientēties un nepazust. Lai kļūtu par vēl drošākiem informācijas lietotājiem, tostarp interneta vidē, rosinām seniorus stiprināt zināšanas un apgūt praktiskas iemaņas mediju lietošanā,” aicina projekta „Ceļazīmes mediju lietošanā” idejas autore Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde.

***Pasākums „Ceļazīmes mediju lietošanā” notiek pēc Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes iniciatīvas un sadarbībā ar komunikācijas zinātnes doktori un medijpratības eksperti Klintu Ločmeli, etnomūziķi un mūzikas pedagoģi Igetu Ozoliņu un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

***Pasākuma pirmajā daļā norisināsies Dr. sc. comm. Klintas Ločmeles nodarbība „Ceļazīmes mediju lietošanā”, kurā senioriem būs iespēja uzzināt vairāk par slēpto reklāmu un to, kā izvērtēt dažādu „brīnumlīdzekļu” efektivitātes solījumus, ielūkoties interneta algoritmu darbībā, uzzinot, kā tie nosaka reklāmas un saturu, kuru redzam sociālajos medijos un citur internetā. Tādējādi pilnveidot savas iemaņas, lai šajā digitālajā laikmetā un mediju vidē neapmaldītos un jutos droši. Savukārt etnomūziķes un mūzikas pedagoģes Igetas Ozoliņas nodarbībā „Teku, teku pa celiņu, datecēju saules muižu!” ikviens seniors ir aicināts izjust un kopīgi izdziedāt tautasdziesmas, kurās atklājas saules un cilvēka dzīves ceļi. Tieši ar tautasdziesmām, kas ir veltītas saules tematikai, atklājas cilvēka dzīves ceļš, jo cilvēka dzīves ceļu var salīdzināt ar saules ceļu gada ciklā: pavasaris līdzinās bērnībai, vasara – agrīnais briedums, jaunības laiks, rudens – pilnbrieds, pusmūžs, bet ziema līdzinās cilvēka mūža nogalei, vecumam. Visi četri gadalaiki ir vajadzīgi, un cilvēka dzīvē visi vecumposmi vienlīdz pilnvērtīgi jāizdzīvo.

***Bezmaksas pasākumam attālināti varēs pieslēgties ikviens seniors, un tas tiks translēts Facebook lapā @dacemelbardeeu.

 

 

Projekta „Ceļazīmes mediju lietošanā” komanda

Skip to content