Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Tikšanās ar grāmatas “Starp ērkšķiem un zvaigznēm” autoru Daini Vuškānu

Vasarā izdevniecība Latvijas mediji laida klajā Daiņa Vuškāna grāmatu Starp ērkšķiem un… zvaigznēm. NBS orķestra vadītāja pulkvežleitnanta stāsts. Rudens pusē pirmā tikšanās viņam bija  ar Ilūkstes Raiņa vidusskolas skolēniem, bet 27.janvārī Ilūkstes pilsētas centrālajā bibliotēkā ar  pārējiem ilūkstiešiem . Uz šo tikšanos  sanāca  necerēti liels interesentu pulks. Mēs, ilūkstieši , esam lepni par savu novadnieku. Dainis Vuškāns ir profesionāls mūziķis un atvaļināts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsnieks. Pasniedzējs Daugavpils Universitātē, darbojas kā pūtēju orķestru un kokļu mūzikas eksperts Latvijas Nacionālajā kultūras centrā. Divdesmit septiņus gadus viņš ir vadījis NBS militāro orķestri, bijis diriģents un pasniedzējs. 2009.gadā par nopelniem Nacionālo bruņoto spēku Orķestru pārvaldes izveidē un stiprināšanā Dainis ir apbalvots ar Viestura ordeni. Grāmatā var iepazīties ar   orķestra pirmsākumiem un tas ir 1991.gada decembris, kad potenciālie orķestra kandidāti izveidoja nelielu koncertprogrammu, ko cēla priekšā īpašai komisijai, kurā bija tā laika Aizsardzības ministrs Tālavs Jundzis, kā arī kultūras ministrs Raimonds Pauls. Koncerts notika toreizējā Strēlnieku muzejā, kur bija ļoti auksts, tāpēc spēlēt uz pūšaminstrumentiem bija visai sarežģīti, bet komisija sniegumu tomēr novērtēja atzinīgi.

 

Jau 1.februārī sekoja arī pirmā uzstāšanās lidostā “Rīga”, kad padomju muitas punktu svinīgā ceremonijā pārņēma Latvijas muitnieki.

 

27 gadus vadot orķestri, piedzīvots ļoti daudz, arī brauciens uz Afganistānu ar mazo orķestra sastāvu, kur tas uzstājās Latvijas un arī citu valstu karavīriem. Spilgtā atmiņā arī pāvesta Jāņa Pāvila II sagaidīšana lidostā, kur uzrunu laikā visus pārsteidza ārkārtīgi spēcīga lietusgāze. Brauciens uz Gruziju  un citi interesanti notikumi, ko var izlasīt šajā grāmatā .

 

Grāmata ir bagātīgi ilustrēta ar fotogrāfijām .

 

Pēc grāmatas atklāšanas pasākuma apmeklētāji pie kafijas tases varēja individuāli aprunāties ar D.Vuškānu .

 

 

Ilūkstes pilsētas centrālās bibliotēkas direktore Ināra Valpētere

Foto  Biruta Millere

Skip to content