Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Ziemassvētki Augšdaugavas novada pašvaldības Ilūkstes PII”Zvaniņā” !

Ziemassvētku gaidīšanas laiks allaž ir pārņemts ar prieku, gaišām domām, mīļiem vārdiem, ar neatkārtojamu egles un piparkūku smaržu.

Ilūkstes pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaniņš” klusais Ziemassvētku gaidīšanas laiks sākas ar pirmo Adventi. Katrā grupā, četras pirmdienas pēc kārtas notika simbolisko svecīšu aizdegšana. Ar interesi bērni klausījās skolotāju stāstījumos par svētku gaidīšanas brīdi, kas ļauj saklausīt un saskatīt brīnumu pat vispelēkākajā dienā. Adventa kalendāru kabatiņās vai kādā citā radošā veidā  varēja atrast uzdevumus katrai decembra dienai  līdz pat Ziemassvētkiem – kopīga pasaku lasīšana, eglīšu rotāšana, iesaistīšanās grupiņas rotājumu pagatavošanā, apsveikumu, dāvanu gatavošana, dzejoļu, dziesmu mācīšanās, vingrošana, piparkūku cepšana, komplimentu, labo vārdu un novēlējumu teikšana, u.c . Lielākie bērni mācījās paši plānot nepieciešamo svētku gaidīšanai un svinēšanai. Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir maģisks un brīnumu pilns, tāpēc bērni zina, ka šajā laikā ciemos nāk jautrie rūķi, Ziemassvētku vecītis, klauvē pie katras grupas loga, pamāj un atgādina, ka tuvojas Ziemassvētki. Visi bērnudārza lielie rūķi, gan darbinieki, gan vecāki,  čakli rosījās, rūpējoties , lai Ziemassvētku sajūta ienāk katrā sirsniņā. Bērnudārza telpu noformējumu skaisti papildināju bērnu un viņu vecāku radošo darbu izstāde “Mana māja”.

16.decembrī  iestādes laukumā bērnus apmeklēja Tīģerītis un Žirafe, kuri pārstāvēja  Augšdaugavas novada izglītības pārvaldes interešu izglītību. Pasākuma “Pūti, pūti, Ziemelīti!” ietvaros, ar mērķi veicināt pirmsskolas bērnu radošo spēju attīstību un izkoptu skatuves kultūras iemaņas, mazajiem novada iedzīvotājiem tika piedāvātas kustību aktivitātes, atvestas saldas un noderīgas  dāvaniņas.

No 16.decembra līdz 22.decembrim  notika Ziemassvētku pasākumi  grupās, kuros tika piedzīvoti dažādi brīnumi – zaķēni,  mazie rūķi un citi pasaku varoņi cepa piparkūkas, vēla sniega bumbas, pikojās, rotāja eglīti, izpalīdzēja viens otram. Neraugoties uz epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, kā  jau ierasts Ziemassvētkos  notika  burvestības- eglīte mirdzēja, Ziemassvētku vecītis atrada ceļu pie bērniem un  vērās vaļā gaidītie dāvanu maisi. Šogad  vecāki nevarēja klātienē piedalīties svētkos, toties saņēma video, foto un iestādes vadītājas Ingas Zviedrānes video sveicienu.

Lielu paldies gribētos pateikt mūsu bērnu vecākiem, kuri ir  saprotoši, atsaucīgi un atbalstoši.

Ar mīlestību ,ar egļu un piparkūku  smaržu, ar rūķu pēdām sniegā lai atnāk Ziemassvētku burvība   un veselīgs, iedvesmojošs, saticīgs, radošs, ar gaišām domām un labiem darbiem piepildīts ir jaunais  2022. gads!

 

Ilūkstes PII “Zvaniņš” vadītājas vietniece izglītības jomā

Vita Vanagele

Skip to content