Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Atbalsts līdzcilvēkam

Ilūkstes PII “Zvaniņš” jau otro mācību gadu darbojas kā Izglītības iniciatīvu centra un British Council Latvija iniciētā projekta “Darbīgās kopienas Latgalē” vietējās kopienas resursu centrs. Šī gada martā bija iespēja pieteikties uz jaunu aktivitāti. Radās doma sarīkot labdarības akciju, kas sniegtu atbalstu un uzmundrinājumu vienam no mūsu iestādes vecākiem, trīs bērnu tēvam Kristapam, kurš nokļuva satiksmes negadījumā un satraumēja mugurkaulu.

Par sponsorētajiem līdzekļiem iegādājāmies profesionālu šujmašīnu, tvaika gludekli, pledu, spilvenus un uzsākām organizēt akcijas norisi. Mūsu ideja bija izgatavot ar aplikācijām rotātu pledu un spilvenus, kas būtu kā mīļa dāvana atveseļošanās atbalstam.

Kristaps ir arī mūsu iestādes padomes sastāvā, tāpēc vispirms atsaucās Iestādes padomes priekšsēdētāja Guna Smagare, kura organizēja vecākus ziedot audumus, diegus un dziju, kā arī palīdzēt uzsākt darbu ar aplikāciju sagatavošanu. Vēlāk aktivitātē iesaistījās arī iestādes darbinieces, gan skolotājas, gan skolotāju palīgi. Arī iestādes bērni tika iesaistīti , izgatavot katrs pa krāsainam dzijas bumbulītim.

Rezultātā tapa skaists pleds ar aplikācijām un uzšūtu veselības vēlējumu un divi spilveni. Viens no tiem tika izrotāts ar bērnu darinātajiem dzijas bumbulīšiem, izvietotiem sirsniņas formā, lai  simboliski nodotu mūsu labās domas un sirds siltumu Ozoliņu ģimenei , viņiem grūtajā periodā.

Saņemot mūsu darinātās dāvanas , Ozoliņu ģimene bija ļoti aizkustināta un pārsteigta. Izskanēja pateicības vārdi un domas par to, ka ir labi apzināties, ka tepat līdzās ir cilvēki, kuri prot līdzpārdzīvot, atbalstīt, ka labi darbi vairo labas domas.

Liels paldies visiem, kas ieguldīja savu laiku un darbu šī jaukā pārsteiguma tapšanā. Iestādes padomes un vecāku pārstāvjiem, īpaši  Gunai Smagarei, Viktorijas Smagarei, Ingai Lapeško, darbiniekiem; Dainai Purvinskai, Olgai Pormalei (kura piešuva visas aplikācijas), Lolitai Gecevičai, Valentīnai Petrovskai, Vitai Vanagelei, Igoram Grigorjevam un visām skolotājām, kuras kopā ar bērniem darināja bumbulīšus.

Izglītības iniciatīvu centram un British Council Latvija paldies par šo projektu, kas palīdz atvērt mūsu sirdis labiem darbiem, apvieno vietējās kopienas pārstāvjus kopā darboties,  lai labas iniciatīvas kopā paveiktas, kalpotu par gaismu mūsu dzīvē.

Inga Zviedrāne, Ilūkstes PI “Zvaniņš vadītāja”,

vietējās kopienas resursu centra koordinatore.

Skip to content