Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Emocionāli un spēcīgi – tikšanās ar Ukrainā dzīvojošo Vitoldu Vanaģeli

1.aprīlī Ilūkstes Raiņa vidusskolā ar vidusskolēniem tikās mūsu skolas absolvents Vitolds Vanaģelis. Ilūkstes 1.vidusskolu absolvējis 1973.gadā, Vitolds skolas gadus min kā labākos gadus savā dzīvē un ar lielu siltumu un mīļumu piemin savus skolotājus un klasesbiedrus. Vitolds Vanaģelis aicina skolēnus apgūt zināšanas un būt savas vietas un dzimtās zemes patriotiem, jo tas ir nepieciešams īpaši tagad, kad viņa Ukrainu plosa karš.

Vitolds Valainis ir atvaļināts Ukrainas pulkvežleitnants, bet ilgus gadus Ukrainā Mikolajivas pilsētā nodarbojās ar civilās aizsardzības apmācību organizēšanu skolotājiem un skolu vadītājiem. Vitolds Vanaģelis dzīvo Ukrainā, šobrīd atgriezies Latvijā, lai gan vēlētos aizstāvēt Ukrainu šajā smagajā brīdī, bet vecuma dēļ viņu neņem aizstāvju rindās. Ļoti emocionāls un spēcīgs izvērtās stāstījums par kara šausmām, pieredzēto, bailēm un izmisumu, ko pārdzīvo šodienas ukraiņi savā dzimtajā zemē.

Tikšanās beigās skolas direktore Velta Šterna uzdāvināja Vitoldam Vanaģelim mūsu skolas žetonu. Lai tajā iekaltā latviskā saulīte dod spēkus Ukrainas tautai un sargā to no ļaunā!

 

Andželika Pabērza

Skip to content