Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

ĒNU DIENA 2024 Ilūkstes pilsētas pārvaldē

4. aprīlī visā Latvijā tika organizēta ĒNU DIENA, kas ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu, lai tuvāk iepazītos ar dažādām profesijām un nozaru prasībām, kas palīdzētu jauniešiem izvēlēties sev atbilstošo karjeras ceļu un labāk sagatavotos darba tirgum.

Arī Ilūkstes pilsētas pārvalde piedāvāja vairākas vakances, kuras jaunieši varēja izvēlēties “ēnot”. Šogad jaunieši no Ilūkstes Raiņa vidusskolas un Aknīstes vidusskolas izvēlējās būt ĒNAS tūrisma organizatoram, informācijas sistēmu administratoram un jaunatnes lietu speciālistam.

ĒNU DIENAS sākumā jauniešus uzrunāja Ilūkstes pilsētas pārvaldes vadītāja p.i. Ruta Buldure un iepazīstināja ar pašvaldības darbu. Augšdaugavas novada pašvaldības pedagoģe karjeras konsultante uzteica jauniešus par dalību šajā pasākumā un par vēlmi izpētīt interesējošo profesiju, kā arī pastāstīja par ĒNU DIENAS mērķi un šī pasākuma nozīmi. Jaunieši iepazina ēnojamo speciālistu galvenos darba pienākumus, darba vidi, darba specifiku, karjeras iespējas, uzzināja kā norit tipiska darba diena, kāda izglītība ir nepieciešama, kādas svarīgas prasmes un personīgās īpašības ir jāattīsta konkrētās jomas speciālistam.

Paldies jauniešiem par dalību ĒNU DIENĀ! Lai šodien gūtās zināšanas un pieredze palīdz izvēlēties piemērotāko karjeras ceļu!

 

Karjeras konsultante Iveta Repkova

Skip to content