Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Ilūkstes novadā „Elektronikas šķiratlona” 2. posmā sašķiroti 10 000 kilogrami elektroiekārtu

***Ilūkstes novadā noslēdzies „Latvijas Zaļā punkta” kopā ar partneriem rīkotās Vislatvijas kampaņas „Elektronikas šķiratlons” 2. posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Ilūkstes novadā elektroiekārtu izvešanu bija pieteikta 54 adresēs, kurās kopā pārstrādei nodotas 10 tonnas dažāda veida tehnikas.

„Latvijas Zaļā punkta” direktors Kaspars Zakulis: Kampaņas sešu mēnešu norises periodā redzam patiešām plašu iedzīvotāju iesaisti. Nodotie elektronikas apjomi mums uzskatāmi parāda situācijas nopietnību – veca elektrotehnika iedzīvotāju mājvietās tiek krāta pat vairākās paaudzēs. Vienlaikus valsts nosaka, ka jau no nākamā gada nolietoto elektroniku būs jāšķiro vēl vairāk. Ja šobrīd no tirgū novietotā tehnikas apjoma atpakaļ jāsavāc 40,5 %, tad nākamgad būs jāsavāc jau 65 %. Tas ir visai liels lēciens tik īsā laika posmā, tomēr ar to tiek aktualizēta problēma – nolietotā vai cilvēku neizmantota elektronika apkārtējā vidē ir daudz un no tās ir jāatbrīvojas atbildīgi, ko aicinām darīt arī „Elektronikas šķiratlonā””.

***Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla „top!” dāvanu karti 20 eiro vērtībā, Ilūkstes novadā to ieguva Ārija. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~ 258 kg) Ilūkstes novadā sašķiroja Iveta, kura iegūs „top!” dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

***Vislatvijas „Elektronikas šķiratlona” otrais posms vairāk nekā 20 Latvijas novados notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās elektroiekārtas bezkontakta veidā var nodot mājsaimniecību un uzņēmumu adresēs. Plašāka informācija par kampaņu, novadiem, kuros notiek reģistrēšanās, un balvu fondu pieejama ŠEIT.

***Kampaņas organizētāji pateicas Ilūkstes novada iedzīvotājiem par plašo atsaucību un dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

 

***Vislatvijas „Elektronikas šķiratlonu” no šā gada aprīļa rīko Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar SIA „Eco Baltia vide” un veikaliem „top!”. 20. maijā noslēdzies kampaņas pirmais posms, kurā iedzīvotāji nolietoto elektroniku varēja nodot vairāk nekā 40 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā. Kopumā 1. posmā tika sašķirotas 142,72 tonnas elektroiekārtu, savukārt kopumā kampaņā pārstrādei jau nodotas vairāk nekā 300 tonnas tehnikas.

Skip to content