Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Izdziedāti un izdejoti Vasaras saulgrieži

***Šogad svētkus svinējām nedaudz savādāk kā tas bija ierasts ik gadu, bet ne mazāk sirsnīgi un plaukstoši…

***Lai uzburtu svētku noskaņu visā novadā, Ilūkstes novada Kultūras un tūrisma aģentūra  19., 20. un 21. jūnijā organizēja mazus ielīgošanas koncertiņus novada daudzdzīvokļu māju pagalmos. Koncertos piedalījās mūsu tautas mākslas kolektīvi – pūtēju orķestris „Sēlija”, folkloras kopa „Ritam”, vokālais ansamblis „Sonāte”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Dviete”. Liels paldies viņiem par svētku sajūtas iedzīvināšanu namu pagalmos un īpaši sirsnīgs paldies novada ļaudīm par atvērtajiem logiem, sirdīm un silto uzņemšanu!

***Līgo dienā īpaša svētku programma bija sarūpēta gan Subatē gan Ilūkstē. Subatē, jau tradicionāli, svētki tika svinēti Tirgus laukumā, kas jau no senseniem laikiem bijusi satikšanās vieta. Zāļu dienā te valdīja īsta, vien tirgum raksturīga rosība, jo pulcējās kūku un siera darinātāji, dravnieki, dziedātāji, dejotāji un pasākuma apmeklētāji. Īpaši tika suminātas puķaino kleitu valkātājas, izstāstot katras kleitas īpašo stāstu – viena  iegādāta par godu izlaidumam, cita – par godu robežas atvēršanai, vēl cita ir no jaunības laikiem, vietējās šuvējas šūta pēc „Burdas” žurnāla. Bija kleita, kas uztamborēta jaunībā, vienkārši mīļākā kleita, kā arī kāzu svinībām iegādāta un mīļa joprojām – šie stāsti bija neskaitāmi…  Muzikāli pasākumu kuplināja Subates Kultūras un tūrisma centra vokālais  ansamblis „Sonāte”, Subates deju grupa „ŖitmusS” un ciemiņi – Rites Kultūras nama vokālais ansamblis „Rites balsis”. Paldies! Tika apdziedāts arī jaunais, Māras Lapas darinātais afišu stabs, pilsētas bibliotēka bija izvietojusi apskatei vēsturiskus rakstus un sludinājumus, atgādinot par Subates 450 jubileju.

***Savukārt Ilūkstē šogad svinības sākām pilsētas centrā pie strūklakas. Mūs priecēja viesmākslinieki no Ogres novada – folkloras kopa „Skaņumājas muzikanti”, kuri mūsu dižā ozola paēnā iedzīvināja tradīcijas. Izskanot mūzikai, ieklausījāmies arī dziesmās, kas pierakstītas tepat mūsu novadā – Lašu (tagad Eglaines) pagastā. Pasākuma gaitā raitā dejas solī aicināja griezties pašmāju grupa „Atkal kopā”, bet  par atraktīvu uzmundrinājumu rūpējās Artūrs Lapa. Paldies jums! Vakara turpinājumā aicinājām uz kopābūšanu pie ugunskura, baudot draugu, radu kompāniju, lielisku gaisotni un Līgo dziesmas. Ugunskuru iededzām plkst. 21.00 pie Ilūkstes estrādes. Par gaismu noformējumu estrādē paldies Aināram Blūzmanam!

***Vasaras saulgrieži ir laiks, kas dabas spēks un varenība dziedē un uzmundrina garu. Jāņu gaismā pabijušie cilvēki tāpat kā apspīdētie lauki un tīrumi iegūst spēku. Novēlam būt stiprinātiem un gaismas pielietiem!

***Foto no pasākumiem skatāmi FOTOGALERIJĀ.

Ilūkstes novada Kultūras un tūrisma aģentūras
direktora p. i.

Madara Pavlovska

Skip to content