Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Kalna – Krasta ielu pārgājiens Subatē

Ko subatieši dara svētdienās? Dodas pārgājienos! 21. maija pusdienlaikā, Subatē notika Kalna – Krasta ielu pārgājiens, kas pulcēja Subates iedzīvotājus un mazpilsētas viesus.

Pasākums notika ļoti jaukā un ģimeniskā atmosfērā, iepazīstot mazpilsētas vēsturi. Pārgājiens sākās Kalna ielas sākumā, turpinājās lejā no kalna, kur satiekas Kalna un Krasta ielas, līdz atkal devās kalnā, uz parku pie ezera Krasta ielā. Pieturas punktos vokālais ansamblis “Sonāte” un folkloras kopa “Ritam” iedzīvotājus priecēja ar jautrām dziesmām un rotaļām, pasākuma vadītāja Gunta bija sagatavojusi interesantus, arī vēsturiskus stāstus un faktus par ēkām, kuras atrodas uz Kalna – Krasta ielām. Neizpalika arī viktorīnas, mīklas, spēles bērniem, pa kādai anekdotei un iedzīvotāju atmiņu stāstam par Subati. Pārgājiena noslēgumā dalībnieki varēja nogaršot zivju zupu un svaigi ceptus pīrāgus, aprunāties par gūtajiem iespaidiem pārgājiena laikā. Pasākumā izskanēja arī doma, ka esošajam “Gagarina skvēram”, kurā tika pasniegts gardais mielasts, jādod jauns nosaukums. Cerams, Subates iedzīvotāji jau drīz nonāks pie kopsaucēja un šo iniciatīvu īstenos!

Subatiešiem izdevies ļoti jauks pasākums, kurš ir labs piemērs, kā stiprināt kopienu un jaunajai paaudzei sniegt zināšanas par savu dzimto vietu. Paldies!

 

Teksts, foto: Māra Multiņa

Skip to content