Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Nepieciešamā tikšanās

Novembris ir mēnesis, kas ir bijis vienmēr ļoti nozīmīgs latviešu tautas vēsturē, tāpēc 14. novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolā notika savdabīgs pasākums – koncertlekcija par godu Lāčplēša dienai, ar kuras palīdzību pazīstamo jaunās paaudzes mūziķu – dziedātājas Rūtas Dūdumas – Ķirses un komponista Jāņa Ķirša pavadībā katram skolniekam no 1. – 12.klasei tika dota iespēja izstaigāt pa Latvijas vēstures notikumiem, izmantojot audiovizuālo līdzekļu un mūzikas saplūsmi.

 

Tika arī aktualizēta doma, ka Lāčplēsis kā mūsu tautas varoņtēls ir aprakstīts literatūrā un atspoguļots filmās, arī mūzikā. Tas simbolizē tautas diženumu, bet viņa varonība parāda cilvēka drošsirdību, aizstāvot dzimteni pret iebrucējiem. Koncertlekcijā blakus dzīvajam mūzikas izpildījumam  tika demonstrēti fragmenti no Zigmāra Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”, mūzika no kino filmām: “Rīgas sargi”, “Baigā vasara”, “Nameja gredzens”, “Vella kalpi” un “Pūt, vējiņi”. Muzikālo vēstījumu papildināja vēsturiski fotouzņēmumi.

 

Izvērtējot šo sadarbības formu, skolēni atzīst:

  • “ Man ļoti patika koncerts par godu Lāčplēša dienai.’’ ( Līga no 4.b klases)
  • “Vadītāju komentāri vizuālajam materiālam bija trāpīgi un interesanti, gribētu aizbraukt ekskursijā uz Tīreļpurvu.’’ (Iļja no 8.c klases)
  • “Man ļoti patika mūzika, izbrīnu radīja brīvie mākslinieki no Rīgas.’’ (Maija no 4.b klases)
  • “Nepatika izpildījuma skaļums, kas gāzās pāri kā sniega lavīna.”( Aldis no 8.c klases)
  • “Man ļoti patika mūzika un priekšnesums. Dziesmas bija skanīgas, bija jauki arī piedalīties līdzi dziedāšanā. Protams, bija skumji, kad prasīja atsaukties, tad lielākā daļa skatītāju bija neaktīvi. Šis pasākums man palīdzēja atcerēties, ka vairāk vajadzētu iedziļināties latviešu mūzikā.” (Anna no 11.a klases)
  • “Man visvairāk patika dziesmas. Bija jauki, ka iekļāva arī angļu dziesmas. Dziedātāji spēja radīt jauku svētku noskaņojumu. Neatceros, ka būtu tik daudz smaidījusi.” (Marta no 11.a klases)
  • “Es tādu koncertu gribētu vēl, jo tur bija interesanti un jautri, dziesmas arī bija jautras. Man patika, ka izpildītāji bija tādi atraktīvi. Nepatika, ka koncerts bija tik īss.” (Magdalēna no 6.a klases)

 

Pārdomas apkopoja skolotāja Zinaīda Ķedere.

Skip to content