Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

TUVOJAS VĒRIENĪGĀKĀ STUNDA ZEMEI!

Aicinām pievienoties vērienīgākajai vides akcijai pasaulē — Zemes stunda šogad norisināsies 25. martā pulksten 20.30, kuras laikā ikviens ir aicināts veltīt vienu stundu Zemei un apliecināt savu apņemšanos saudzēt mūsu planētu un tās dabas daudzveidību, lai līdz 2030. gadam dabas stāvoklis Latvijā un pasaulē būtu labāks, nekā tas ir šobrīd.

 

Kā ikkatru gadu Zemes stundas laikā visā pasaulē tiks izslēgtas gaismas gan mājokļos, gan sabiedriskās vietās, lai radītu retu vienotības brīdi un pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajiem klimata pārmaiņu draudiem un dzīvās dabas izzušanai. Šogad Zemes stundā ikviens ir aicināts atslēgties no ierastās ikdienas un veltīt vienu stundu Zemei. Neatkarīgi no tā, vai tā ir došanās pārgājienā, dabas procesu izzināšana, vakariņu gatavošana no ilgtspējīgi iegūtiem produktiem vai draugu pulcēšana uz Zemes stundas pasākumu, ikviens ir aicināts iesaistīties. Zemes stunda nav tikai viena stunda gadā, kurā simboliski tiek izslēgta gaisma, tas ir aicinājums uz rīcību planētas labā, kurai jāturpinās arī pēc Zemes stundas.

 

Sugu masveida izmiršana un klimata katastrofas, kas arvien biežāk skar dažādus pasaules reģionus, liek steidzami rīkoties, mainot ikdienas paradumus un pieņemot politiskus lēmumus globālā mērogā. Zemes stundas aicinājums izskan brīdī pēc COP15 vienošanās Monreālā, kurā valstis visā pasaulē apņēmās līdz 2030. gadam apturēt bioloģiskās daudzveidības samazināšanos.

 

 

Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis: “Dabas atjaunošana ir svarīgs uzdevums nākamajiem gadiem, jo atrodamies pagrieziena punktā, kad varam mainīt trajektoriju, kurā virzāmies. Eiropā ir jāpieņem Dabas atjaunošanas likumu, kas paredz saudzēt mežus, pļavas, mitrzemes, jūras teritorijas un upes. Panākot šāda likuma ieviešanu Eiropā, mums arī nacionālā līmenī būs jāsaprot, kā mēs sasniegsim šos mērķus. Tāpat mums jāstrādā ar citām jēgpilnām rīcībām dabas daudzveidības saglabāšanā — aizsargājamo teritoriju tīkla paplašināšanu un pārvaldību, ilgtspējīgu mežu, purvu, pļavu, ūdeņu apsaimniekošanu ārpus aizsargājamajām teritorijām. Tikai kopīgiem spēkiem mēs varam to paveikt, ar savu rīcību apliecinot, ka mums rūp dabas stāvoklis gan Latvijā, gan pasaulē.”

 

 

Pasaules Dabas Fonds kopā ar Zemes stundas partneri Latvijā — uzņēmumu “Tetra Pak”  23. martā pulksten 19.00 aicina uz Zemes stundai veltītu koncertu klātienē Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, kurā šogad uzstāsies dziedātājā Grēta Grantiņa, čellu trio “Melo-M” un skatuves mākslinieks Igo. Biļetes uz šo koncertu jau ir iespējams iegādāties par ziedojumiem biļešu tirdzniecības vietnē bilesuparadize.lv. Visi koncertā gūtie ienākumi un ziedojumi tiks novirzīti karā izpostīto dabas aizsargājamo teritoriju atjaunošanai Ukrainā. Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts, un koncerta ierakstu vēlāk varēs noskatīties portālos TVNET un Apollo.

Zemes stundas dienā Pasaules Dabas Fonds aicina doties dabā gan organizētos pārgājienos, gan individuāli, lai iepazītu Latvijas dabas daudzveidību un vairotu izpratni par tās nozīmi. 25. martā Pasaules Dabas Fonds organizē pārgājienu, kuru vadīs alpīnists un instruktors Kristaps Liepiņš, kurš 2021. gadā saņēma Klimata vēstnieka balvu. Plašāku informāciju par šo pārgājienu varēs iegūt PDF mājaslapā un sociālo tīklu kontos.

 

Zemes stunda ir vērienīgākā vides akcija pasaulē, kas šogad norisināsies jau 17. gadu pēc kārtas. Kopš 2007. gada Zemes stunda ir apvienojusi miljoniem cilvēku visā pasaulē, lai rosinātu pārmaiņas, un iedvesmojusi globālas iniciatīvas, iesaistot vairāk nekā 190 valstis un teritorijas. Zemes stundā gaismas ir izslēgtas daudzos pasaules ievērojamākajos objektos, sākot ar “Londonas aci” Anglijā un beidzot ar Eifeļa torni Francijā un Kolizeju Itālijā. Latvijā katru gadu gaismas tiek izslēgtas vai samazināts apgaismojums Rīgas pilij, Brīvības piemineklimVanšu un Dzelzceļa tiltiemMelngalvju namam un daudzām citām sabiedriskajās ēkām.

 

Par Zemes stundu

“Zemes stunda” aizsākās Sidnejā 2007. gadā, un šodien tā ir kļuvusi par pasaulē lielāko vides akciju, iedvesmojot indivīdus, kopienas, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 190 valstīs un teritorijās īstenot nozīmīgus vides aizsardzības pasākumus.

 

 

Par Pasaules Dabas Fondu

Pasaules Dabas Fonds ir Latvijā reģistrēta sabiedriskā labuma organizācija, World Wide Fund for Nature (WWF) asociētais partneris, kas Latvijā darbojas kopš 1991. gada. Pasaules Dabas Fonda misija ir veidot nākotni, kurā cilvēki un daba dzīvo harmonijā. Organizācijas mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu.

 

https://lv-pdf.panda.org/virzieni/klimats/zemes_stunda/

Skip to content