Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Vingrojam kopā Ilūkstes novada ciemos!

 

***Ir zinātniski pierādīts, ka, regulāri vingrinot ķermeni, paaugstinās cilvēka koncentrēšanās spējas, paātrinās smadzeņu darbība, pieaug mācīšanās spējas, vairojas optimisms, tiek saražots vairāk melatonīna, kas uzlabo miega kvalitāti, un tiek veicināta ilgmūžība, atbrīvojot augšanas hormonu. Neapstrādātiem pārtikas produktiem bagāta ēdienkarte, pareiza miega kvalitāte un vingrošana ir absolūti pārveidojošs spēks. Kāpēc gan nelietot šo režīmu, lai vairotu savu dzīvotspēju, veiksmīgi tiktu galā ar novecošanās procesu, izbaudot laimīgu un produktīvu dzīvi?

***Ar Eiropas Sociālā fonda un Valsts finansiālu atbalstu mūsu novadā tiek īstenots projekts „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ilūkstes novadā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/058).

***Jau augustā novada ciematos – Bebrenē un  Dvietē – ir uzsāktas vingrošanas nodarbības dabā fizioterapeita vadībā. Ir iespēja ne tikai izkustināt ķermeni, bet arī saņemt individuālus speciālista ieteikumus vingrojumu pareizā veikšanā un izvēlē, lai turpmāk patstāvīgi varētu rūpēties par savu veselību. Kopā tiks novadītas 12 vingrošanas nodarbības katrā pagastā, kuru noslēgumā vingrotājiem tiks organizēta uztura speciālista vadīta meistarklase. Uztura speciālista vadībā būs iespēja uzzināt vairāk par veselīga ēdiena izvēli un ēdiena ietekmi uz organismu, kā arī varēs vērot vienkāršu veselīgu ēdienu pagatavošanu un tos degustēt.

***Aicinām iedzīvotājus aktīvi iesaistīties nodarbībās un uzzināt vairāk par veselīgu dzīvesveidu, kā arī atgādinām, ka līdz 1. septembrim jāizmanto kuponi peldbaseina bezmaksas apmeklējumam!

 

Projekta mērķis: Uzlabot veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamību visiem Ilūkstes novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot novada mēroga pasākumus.

Projekta Īstenošanas laiks: 03.07.2017.–01.06.2023.

Kopējās projekta izmaksas: 156 064,00 EUR (ESF – 85 %, Valsts budžeta finansējums  – 15 %).

 

Plašākai informācija: Iveta Megne, e-pasts: iveta.megne@ilukste.lv; tālr. 65447866.

 

Ilūkstes novada pašvaldības

Stratēģiskās plānošanas nodaļa

Skip to content