Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandiera amatā stājies majors Zigmārs Krišāns

 9. jūlijā, Rēzeknē notika Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona komandiera majora Zigmāra Krišāna amatā stāšanās ceremonija.

Svinīgajā ceremonijā piedalījās Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Vizulis, brigādes bataljonu komandieri, bijušie Zemessardzes  32. kājnieku bataljona komandieri – atvaļinātais pulkvežleitnants Aivars Valeniks un atvaļinātais majors Edgars Belinskis, bataljona personāls, kā arī uzaicinātie sadarbības partneri no valsts un pašvaldības institūcijām.

Brigādes ģenerālis E. Leščinskis savā uzrunā pauda gandarījumu, ka Zemessardzes 32. kājnieku bataljona vadībā stājas pieredzējis virsnieks. Zemessardzes komandieris atzīmēja, ka bataljonam būs jāveic ambiciozi uzdevumi, un novēlēja neatlaidību, uzcītību un enerģiju, lai turpinātos viena no skaitliski lielākā bataljona attīstība.

Pulkvedis G. Vizulis bataljona komandierim majoram Z. Krišānam novēlēja būt gudram komandierim, veidojot veiksmīgu sadarbību ar savas vienības komandu un sabiedrotajiem. Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris uzrunu noslēdza ar vārdiem: “Esi viens no mums!”.

Tika nolasīta Nacionālo bruņoto spēku komandiera pavēle par majora Z. Krišāna iecelšanu amatā.

Svinīgās ceremonijas laikā brigādes ģenerālis E. Leščinskis pasniedza majoram Z. Krišānam Zemessardzes 32. kājnieku bataljona karogu. Jaunais komandieris izteica svinīgo solījumu: “Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandiera amatu pieņemot, apliecinu, ka zem šī karoga es esmu gatavs stāvēt un mirt par Latviju!”.

Īsā uzrunā majors Z. Krišāns pauda pateicību Zemessardzes komandierim un Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandierim par to, ka viņam uzticēts gods nest 32. kājnieku bataljona karogu un būt par bataljona komandieri. Majors pateicās iepriekšējam bataljona komandierim atvaļinātajam majoram E. Belinskim par kopīgu darbu. Bet vislielākais paldies tika veltīts ģimenei – par atbalstu. Majors Z. Krišāns pauda gatavību pildīt visus uzdevumus: “Esmu izvirzījis trīs galvenos virzienus: pirmkārt – uzturēt, saglabāt un pilnveidot bataljona kaujas spējas; otrkārt – veikt aktīvus rekrutēšanas pasākumus; treškārt – domājot par valsts aizsardzību kopumā, uzlabot sadarbību ar pašvaldībām un valsts institūcijām.”

Ceremonijas noslēgumā Zemessardzes 3. Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks pievērsās Svētajos Rakstos minētajām Jēzus Kristus kā līdera iezīmēm, saistot tās ar armijas vienības komandiera iezīmēm: “Jēzus kā persona bija līderis, būdams kopā ar cilvēkiem, tā tas ir arī armijas dzīvē: komandieris ir kopā ar saviem karavīriem, zemessargiem, vienību. Otra iezīme – Jēzus vārdi saskan ar darbiem; trešā – Jēzus kalpo tautai. Majoram Z. Krišānam novēlu būt par līderi ar visiem šiem trim elementiem. Lai Dievs svētī Tavas gaitas! Lai Dievs svētī Latviju!”

Majors Z. Krišāns 11 gadus ir vadījis Zemessardzes 32. kājnieku bataljona štāba Operatīvo daļu. Majoram ir augstākā civilā izglītība, bet militārā izglītība iegūta dažādos karjeras kursos un kvalifikācijas kursos. Dienesta laikā novērtēts ar vairākiem Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku komandiera, Zemessardzes komandiera apbalvojumiem.

Ceremonija norisinājās, ievērojot Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljons (agrāk Zemessardzes 32. Ludzas bataljons) tika izveidots 1991. gada 21. novembrī. Tā atbildības teritorijā ir Rēzeknes pilsēta un Rēzeknes novads, Viļānu novads, Ludzas novads, Zilupes novads, Kārsavas novads un Ciblas novads.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3.Latgales brigādes Informācijas daļas speciāliste Ērika Bondarenko

Tālr. +371 26192444

E-pasts: Erika.Bondarenko@mil.lv

Skip to content