Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Aizvadīta aizraujoša diena Bebrenē

18. maijā Bebrene pie sevis aicināja ne tikai uz Muzeju nakts norisēm, bet arī piedāvāja pagasta iedzīvotājiem un viesiem dažādas aktivitātes dienas laikā. Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas jātnieku sporta laukumā notika pirmās jauno jātnieku sacensības “Bebrenes kauss 2024”, ko organizēja zirgkopības trešā, ceturtā un 1,5 gadīgā kursa audzēkņi.

Sacensības tika organizētas kā mācību projekts, lai jaunie speciālisti varētu praksē izmēģināt, kā ir organizēt sacensības, izveidot maršrutu sacensību dalībniekiem, to vērtēt, meklēt sponsorus un apgūt daudzas citas prasmes, kas noderēs studentiem turpmākajā dzīvē. Sacensību organizēšanā piedalījās arī īsti profesionāļi, no kuriem studenti varēja mācīties – tiesnese Inga Miķelsone un maršrutu licējs Ivo Miķelsons. Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe ir gandarīts, ka Bebrene attīstās un izmēģina ko jaunu, kā šīs jātnieku sacensības. Bebrenes VP vidusskolas direktore Ērika Šaršūne teic: “Mums, Bebrenes skolai, ir tāds satraukums, jo tik vērienīgs pasākums mūsu skolai ir pirmo reizi. Šodien gūsim pieredzi, un mums iekšā dīdītājs sēž – šodien noteikti redzēsim, kas mums jāpilnveido, kā mums jājūtas un tad domāsim par nākamā gada sacensībām.”

Bebrene 18. maijā piedāvāja arī iegriezties “Stādu salidojumā” Bebrenes dzirnavu laukumā, kur katrs interesents varēja iegādāties sev tīkamākās tomātu šķirnes stādus vai kādu puķi podā. Salidojumā varēja iegādāties arī dažādus izstrādājumus vēdera priekiem, arī “Dvietes īstais lauku saldējums” piedāvāja savu produkciju, kas, starp citu, bija arī viens no jātnieku sacensību sponsoriem.

Paralēli šiem notikumiem, galda tenisa cienītāji varēja piedalīties turnīrā, sacenšoties par labākā spēlētāja titulu Bebrenē. Savukārt, vakarā Bebrene aicināja uz Muzeju nakts notikumiem, ar kuriem var iepazīties rakstā Augšdaugavas novada muzeji pārsteidz apmeklētājus katru gadu.

Teksts, foto: Māra Multiņa

Skip to content