Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Ilūkstieši veiksmīgi piedalījās attālinātajā „Skaļās lasīšanas sacensības” reģionālajā finālā

***Jau trešo gadu visā Latvijā norisinās Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība – konkurss 5. un 6. klašu skolēniem, kurā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

***Kā pastāstīja reģionālā konkursa rīkotājas – Līvānu novada Centrālās bibliotēkas – Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Margita Mālniece, konkursa fināls bija paredzēts 2. aprīlī Līvānu Kultūras centrā, bet tika atcelts saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, tādēļ dalībnieki tika rosināti konkursā piedalīties attālināti – līdz maija vidum nofilmēt savu uzstāšanos un nosūtīt bibliotekāram. Saņemtie video tika apkopoti vienā platformā, lai 22. maijā Līvānu novada Centrālās bibliotēkas Straumes zālē varētu notikt attālinātais konkurss, ievērojot 2 metru distanci un visus noteiktos ierobežojumus.

***Lasīšanas sacensībā piedalījās labākie lasītāji no Ilūkstes un Līvānu novada: Adrians Ivo Šaršuns (Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola), Dana Mihailova (Jersikas pamatskola), Elīna Ķēniņa (Rožupes pamatskola), Everita Lapeško (Ilūkstes Raiņa vidusskola), Katrīna Maļceva (Ilūkstes Raiņa vidusskola), Luīze Praņevska (Rudzātu vidusskola), Marijans Kalvišs (Ilūkstes Raiņa vidusskola), Olivers Toms Lazarevs (Līvānu 1. vidusskola).

***Žūrija – Līvānu Bērnu un jauniešu centra metodiķe Aija Skarbiniece, pedagoģe un dzejniece Rasma Svikle-Popova, latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Rubļevska –  vērtēja dalībnieku prasmi aizraut klausītājus, paust emocijas un salikt pareizos uzsvarus, izmantojot balsi. Dalībnieku sniegums bija pārsteidzoši daudzveidīgs, tāpēc žūrija piešķīra šādas nominācijas:

  • Emocionālākais lasījums –  Marijans Kalvišs;
  • Skanīgākais un ātrākais lasījums – Luīze Praņevska;
  • Nosvērtākais lasījums – Everita Lapeško;
  • Saturīgākais lasījums – Olivers Toms Lazarevs;
  • Pārliecinošākais lasījums un 3. vieta – Katrīna Maļceva;
  • Asprātīgākais lasījums un 2. vieta – Dana Mihailova;
  • Estētiskākais lasījums un 2. vieta – Adrians Ivo Šaršuns (šogad bija divas 2. vietas).

***Godpilno titulu „Līvānu reģiona lasīšanas čempione” par izcilāko lasījumu ieguva Elīna Ķēniņa no Rožupes pamatskolas.

***Līvānu novada Centrālās bibliotēka izsaka milzīgu paldies dalībniekiem un vecākiem par video priekšnesuma sagatavošanu un iesaistīšanos šajā jaunajā, atraktīvajā lasīšanas piedzīvojumā! Liels paldies visiem bibliotekāriem un pedagogiem par ieguldīto darbu!

 

Skip to content