Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Parki

Ilūkste ir zaļa! Pilsēta ir bagāta ar parkiem, skvēriem, pastaigu un atpūtas vietām. 

Par Ilūkstes atpazīstamības simbolu ir kļuvis skvērs pilsētas pašā sirdī, kur vasarā mutuļo strūklaka, to ieskauj baznīcas, senā pasta ēka. Turpat redzama arī Ilūkstes Raiņa vidusskola, kas atrodas vienā no Ilūkstes augstākajām vietām. Šajā vietā jūtama lielākā pilsētas aktivitāte, jo garām slīd mazpilsētas galvenās ielas. 

Ja vēlies pabūt klusumā, dodies uz parkiem Kastaņu ielā, kur var atpūsties, rudenī salasīt svaigi nokritušos kastaņu ezīšus, vai pabūt svaigā gaisā pēc mācību stundām skolā vai aktīva treniņa sporta skolā. 

Ilūkstē var satikt Raini! Dodies kalnā uz Ilūkstes Raiņa vidusskolu, kur koku pavēnī Tevi sagaidīs Jānis Pliekšāns. Turpat aiz stūra dodies pastaigā uz Ilūkstes pilsētas estrādi. Atvelc elpu skvērā pie autoostas, kuru rotā Ilūkstes simbols – zirgs. Apmeklē šo vietu Ziemassvētku laikā, kad krāšņi mirdz svētku egle.

Pie Ilūkstes Kultūras un mākslas centra paveras ainavisks skats uz Ilūkstes upi – paņem piknika grozu, gardu tēju un dodies uzbaudīt rāmo upi un pavasara sauli.

Ilūkstē noteikti atradīsi kādu vietu, kur apsēsties, padomāt un atpūtināt kājas. Dodies ciemos!

Skip to content